политика

Посол Украины в США обратился к Конгрессу

11 марта 2014
23:28
2340
Поделиться:

Посол України в США Олександр Моцик завернувся до Конгресу Сполучених Штатів із проханням допомогти Україні. Текст звернення Меіда-порталу VIDIA надали у прес-службі посольства.

«Весь світ побачив рішучість сотень тисяч українців, які вийшли на вулиці, захистити своє право на краще життя, свободу, демократію і дати відсіч кричущій корупції, яка душить нашу країну надто довго», – написав Олександр Моцик.

Він коротко переповів останні події в Україні, звернувши увагу на те, що Верховна Рада України наразі є єдиним законним органом в країні, а її голова Олександр Турчинов і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк є легітимними керівниками держави.

«Тим не менше, Росія не визнала ці зміни і вважає Віктора Януковича законним президентом», – зауважив посол.

«Бачачи, що Україна сповнена рішучості продовжувати свій європейський курс, Росія під сфабрикованим приводом вторглася  в Крим своїми збройними силами… Дії Російській Федерації складають акт агресії проти держави Україна. Російський Федерація грубо порушує основні принципи Статуту Організації Об’єднаних Націй, які зобов’язують усі держави-​​члени утримуватися від застосування сили проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави», – йдеться у листі .

Посол України у США також нагадав конгресменам про умови Будапештського договору 1994 року.

«Коли у 1994 році Україна стала учасником Договору про нерозповсюдження і добровільно відмовилась від третього за величиною ядерного арсеналу в світі, це було зроблено виключно за певних умов. Ці умови передбачають надання гарантії безпеки Україні з боку 5 ядерних держав», – відзначив Олександр Моцик.

«Нам потрібна допомога від країн-гарантів, ООН, НАТО, ОБСЄ, Європейського Союзу, усіх цивілізованих країн, аби захистити наш суверенітет і територіальну цілісність усіма доступними засобами і, щоб запобігти війні, яка може зруйнувати мир у Європі і матиме і безповоротні наслідки для світу і безпеки в глобальному масштабі», – написав дипломат.

«Агресія має бути зупинена , і ми покладаємося на сильні і єдині позиції світової спільноти, – додав він. – Всі питання повинні вирішуватися шляхом переговорів. Не існує альтернативи мирному і дипломатичному вирішенню кризи. Ми сподіваємося, що мудрість візьме гору.  Нам потрібна допомога Америки, і ми розраховуємо на неї».


Теги: США

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00095009803771973 [2] => 0.081375122070312 )