общество

В Академии Нацгвардии Украины основали курс бойца-спасателя «Combat lifesaver» (фото)

20 февраля 2015
16:14
1902
Поделиться:

В національній академії Національної гвардії України стартував курс бійця рятувальника «Combat lifesaver». Заняття проходитимуть під гаслом «Теорія, демонстрація, практика». До складу групи, яка працює з випускниками Академії увійшло шість чоловік. Серед них немає професійних лікарів – всі вони практики. Вони вже встигли побувати в АТО, прийняти участь в бойових діях у складі добровольчих батальйонів.

Взагалі, ідея з’явилася навесні. Курси були створені за підтримки Світового конгресу українців. З того часу проведено багато днів з створення спеціальної програми, адаптованої для українських воїнів. За основу було прийнято стандарти надання домедичної та першої медичної допомоги у країнах НАТО, а курс походить на натівський «Combat lifesaver». Лише дві відмінності українського курсу: скорочено термін навчання, використовуються медичні засоби стандартів НАТО та вітчизняного виробництва. У реалізації проекту приймають участь близько 50 людей.

«Основне наше завдання це інтегрувати натівські стандарти надання домедичної допомоги, використовуючи усі наявні засоби. На сьогоднішній день тільки наша організація поставили до 9000 натівских індивідуальних аптечок, але цього не достатньо, тому під час навчання ми використовуємо і аптечки цивільного виробництва. Надалі, сподіваюся, українські виробники матимуть змогу виготовити вітчизняні аптечки за стандартами НАТО, якими будуть забезпечені всі бійці. Використання найкращої світової практики – надійний шлях до розвитку армії », - говорить координатор групи Федір.

Перший день курсів має більш теоретичний характер. Створено п’ять станцій, по яким рухаються групи, на кожній свій інструктор та своя тема. Проте, до теорії сильно не прив’язуються, головне завдання – все закріпити на практиці.

На сьогоднішній день такі курси пройшли близько 14 тисяч людей – це випускники військових вишів, учасники АТО всіх збройних формувань України.

«Приємно бачити – курсанти Академії дуже добре змотивовані, схоплюють матеріал «на льоту». Є належна підтримка та розуміння важливості цього курсу і з боку керівництва. В таких умовах взаємопорозуміння дуже легко та приємно працювати», - ділиться враженнями координатор групи.

Навчання вже відбулися у військових закладах Києва, Житомира, Львова, Хмельницького, Дніпропетровська. Також проводитимуться у Харкові, Одесі та Дніпропетровську. У загальному практичні навички здобудуть офіцери 14 військових вишів України.

Автор Олексій Лебедь,
фото автора


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00080704689025879 [2] => 0.16880106925964 )