экономика

Как мобилизация сделала солдат должниками перед государством

4 октября 2015
10:18
1926
Поделиться:

Початок нового кварталу ознаменувався прекрасними новинами: мені необхідно заплатити до державної скарбниці повну суму єдиного соціального внеску за третій квартал поточного року, більше того: платити доведеться і у четвертому кварталі. Вже зараз фіскальні органи чекають від мене 1323 гривні 47 копійок. Сума знайома всім спедешникам. Це притому, що більше як півкварталу я перебуваю на казарменному режимі. 

Теоретично, за першу половнину кварталу я мав заробити достатньо коштів, щоб проплатити соціальний внесок за всі 3 місяці, але з яких прибутків рятувати пенсійний фонд у четвертому кварталі, я зрозуміти не можу. Довідки з військомату про мобілізацію недостатньо для того, щоб стало очевидним, що я не маю жодної можливості вести підприємницьку діяльність у сфері радіомовлення і телебачення, Можу лише припустити, що проблеми  можна було б уникнути, якби моя мобілізація не була настільки стрімкою і я мав необхідний час для того, щоб перейти на інший вид оподаткування або взагалі закрити СПД, такого часу у мене не було. 

Перед відправкою я встиг спитати у воєкома, чи нададуть моїй родині усі документи, щоб моя скупа солдатська зарплатня не повернулася до пенсійного фонду, він запевнив що все що зможуть нададуть. На данний момент як солдат, я отримав від держави 1602,94 гривні, які офіційно не оподатковуються, але як суб'єкт підприємницької діяльності я маю заплатити державі 1323,47 грн! Як? До воєнкома у мене претензій не має, адже він сам не так давно повернувся із зони бойових дій і цілком міг бути не в курсі усіх паперових нюансів, все що військомат міг видати згідно закону на данний момент - він видав. 
 
Іронія долі полягає у тому, що у самий розпал мобілізації, подаючи звіт за другий квартал, я поцікавився у чергового інспектора у податковій, як мені бути, якщо мобілізація торкнеться мене(все ж по віку, стану здоров'я і маючи приклади друзів, які мешкають в тому ж адміністративному районі що і я цей варіант був абсолютно реальним). З віконця мені сказали: коли мобілізують - принесете усі документи тоді все і офрмимо. Мене мобілізували оперативно менше ніж за добу, документи доводиться носити моїй дружині і платити податки за те що її чоловік опинився у лавах ЗСУ з тих грошей, які він навіть теоретично заробити не може.
 
Григорій Палій
Мобілізований журналіст "Обозревателя"

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0012359619140625 [2] => 0.075266122817993 )