общество

Психологи Нацгвардии: с желанием помочь людям (фото)

22 октября 2015
16:26
885
Поделиться:

Нині у Національній гвардії України сформувалася ціла когорта висококваліфікованих військових психологів. Одна з них − старший офіцер (психолог) відділення по роботі з особовим складом столичної бригади охорони громадського порядку Нацгвардії майор Ірина Кардінал.

Ірина Михайлівна має ґрунтовну профільну освіту, за її плечима пройдені спеціальні додаткові курси та тренінги, у тому числі і в іноземних фахівців, а головне − великий практичний досвід роботи з людьми, особливо з учасниками АТО.

− Нинішню посаду я обійняла у серпні минулого року, і якраз у цей час до бригади повернулася група військовослужбовців нашої частини, які допомагали у виводі українських військ з «Іловайського котла», − розповідає Ірина Кардінал. − Слабкі духом у Нацгвардії не служать, однак стресові ситуації у зоні бойових дій можуть морально надламати будь-кого. Тож на той момент першочерговим моїм завданням став моніторинг психологічного стану, а за потреби − психологічна допомога однополчанам. Не стану приховувати, певний відсоток бійців потребував психокорекції. Однак після проведеної роботи хлопці повернулися «до норми». Лише у кількох чоловік вже через півроку проявилися відкладені стресові реакції, які завдяки постійному спостереженню вдалося вчасно виявити і побороти.

За словами майора Ірини Кардінал, ще однією категорією, яка постійно перебуває у центрі особливої уваги, є військовослужбовці строкової служби. Особливого значення робота психолога набуває під час адаптації новобранців до нових умов, їх вводу у службу. Велику користь приносить психодіагностика призовників. Як зазначає Ірина Михайлівна, відповідні тестування дозволяють буквально по кожному солдату дати рекомендації, які командири враховують під час призначення особового складу на бойову службу.

Безумовно, одну з ключових ролей якісна робота психолога відіграє під час відбору на «контракт». З досвіду майора Кардінал − після психологічних тестувань відсіюється до двох відсотків кандидатів на службу. Причому практично усі непридатні − люди з «гражданки», без військового досвіду.

Про свою надскладну, але цікаву і багатогранну роботу майор Ірина Кардінал може розповідати дуже багато. Тим більше, що вона за визнанням старших начальників офіцера дійсно ефективна, приносить конкретну користь. Проте сама Ірина Михайлівна одним із головних своїх здобутків вважає те, що день від дня до неї та її помічників  і вихованців − офіцерів (психологів) старшого лейтенанта Сергія Бабія та лейтенанта Владислава Хмельницького самі звертаються по допомогу все більше однополчан.

− Справа у тому, що багато людей не розрізняють психологів і психіатрів, а отже просто стидаються чи навіть бояться просити помочі у психолога, − зазначає майор Ірина Кардінал. − Мені дуже приємно, що у військовому колективі нашого з’єднання потроху почали відходити від цього стереотипу. Дуже високо оцінюють мою роботу та роботу моїх помічників командир частини полковник Володимир Шелефост та заступник командира частини по роботі з особовим складом полковник Дмитро Серафіменко. Більше того, маю випадки, коли на консультації до мене звертаються не тільки самі військовослужбовці, а й їхні рідні та близькі. Я, звісно, ніколи не відвертаюся від таких прохань. Адже це і є найнеобхідніші риси для психолога − бажання допомагати і розуміти людей.

Підполковник Сергій Дідик


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00075697898864746 [2] => 0.17780184745789 )