общество

Бойцы АТО: батальоны алкоголиков и психопатов должны возглавлять военкомы

18 января 2016
20:41
6482
Поделиться:

Після бойових дій в зоні АТО на кордоні в Херсонській області несуть службу перебувають на ротації військові підрозділи. З бійцями одного з таких підрозділів мали змогу поспілкуватися журналісти «Херсонщина за день». У дружній розмові бійці повідали чим живуть сьогодні та про що мріють.

Та серед так би мовити буденних проблем та турбот, бійці розповіли, що насправді хвилює та що є однією з головних проблем – це пияцтво серед особового складу. Військові запевняють, що 30-40% усіх смертей як на фронті, так і просто в армії – від алкоголю. Ні для кого не секрет, що аби підвищити показники, військові комісаріати мобілізовували навіть тих, хто хронічно хворий на алкоголізм. Пересічні громадяни вважають, що побороти пияцтво можна за допомогою комплексу заходів, який включає прискіпливий відбір мобілізованих, посилення дисципліни особового складу, заборону на постачання алкоголю та фахову допомогу психологів, які працюватимуть з бійцями.

Свою думку з цього приводу висловив військовослужбовець Іван Степанович, який вже прослужив 19 місяців.

Іван Степанович в мирному житті має вищу юридичну освіту та вважає, що алкоголізм є досить великою проблемою для армії, яку необхідно вирішувати на усіх рівнях.

- Від усього війська українського передаю привіт керівникам військоматів і лікарям-наркологам, які «гонять» в армію хронічних алкоголіків, наркоманів і психопатів, які складають певний відсоток ЗСУ. Бажано верховному головнокомандувачу сформувати із таких керівників військоматів окремий батальйон і очолити цю «нечисть», яку гонять до армії. Це будуть зекономлені державні кошти, які недоотримують вчителі, лікарі, та дитсадочки. Я підтримую слова П.Порошенка про те, що працівники військоматів будуть направлятися в діючу армію, от нехай вони очолять хоч один такий батальйон і побачать, що таке в армії пліч о пліч з такими алкоголіками воювати, - розповідає Іван Степанович.

Далі військовослужбовець поділився наболілим, говорить, що такі люди ведуть себе в безчинно в бойових діях, вони не вселяють довіри, вони стріляють побратимам в спини. А все починається з полігонів. І в цьому боєць вважає є провина насамперед військових комісаріатів та лікарів-наркологів, які підписували, що такі люди здатні проходити військову службу регулярної, воюючої, діючої армії.

Відсоток «випивох» в лавах армії впливовий з яким самотужки не в силах боротися рядові солдати та офіцерський склад. Навіть високі чини достеменно не знають як боротися з цією проблемою. Проте спільними діями Генштабу, офіцерського складу, волонтерів, місцевої влади та місцевих жителів цю проблему потрібно вирішувати, як то кажуть гуртом і батька легше бити, адже це питання життя чи смерті.

Іван Степанович, як фаховий юрист говорить, щоб уникнути п’янства в армії потрібно насамперед дотримуватися норм закону при проведенні відбору до війська.

- Є нормативні акти в Збройних Силах. Тобто, порядок проходження військово-лікарської комісії при наборі на військову службу. Там є перелік хвороб, які є перепоною. Акти є в Мінздраві, Міноборони . Тобто, ці хвороби – алкоголізм, наркоманія, психічні розлади – це є хвороби, для яких армія не профілакторії і не виховна колонія. Тобто, навіть якщо ми візьмемо на 20 % менше – ми зекономимо державні кошти, ми зекономимо свої нерви, нерви командирів і ми будемо знати, що нам ніхто не вистрілить у спину на бойових, - говорить професійний юрист.

Розповів боєць і про те, що багатьом його товаришам затримують видачу посвідчень учасника бойових дій.

Поки чиновники говорять одне, а люди, що бачили смерть, втрачали своїх товаришів, захищали Україну від ворога, а крім того, їм доводиться долати ще й бюрократичну війну.

- Хлопці уже майже рік воюють. Пройшли бойові дії в повному обсязі, не те що отримали довідку, що він в’їхав в зону АТО, а пройшли дійсно бойові дії по повній програмі, на повний виклад, втрачали своїх товаришів, самі були під обстрілами, самі працювали. Але чомусь все триває повільно. Знову ж таки, все зазначено в нормативних актах, наскільки я пам’ятаю, після оформлення потрібних документів на отримання, посвідчення УБД надсилається в місячний строк з моменту виходу з зони бойових дій, з зони АТО. Ці хлопці вже тут 2 місяці, не враховуючи, коли ми ще вийшли. І вони ніяк не отримають УБД. Я знаю, що у нашому підрозділі є боєць, який служить з червня минулого року до цих пір не отримав, я не кажу вже про мобілізацію, яка була в січні – лютому – ті не отримали ніхто, - по-товариськи клопоче про товаришів Іван Степанович.

 

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00092697143554688 [2] => 0.10447883605957 )