Экономика

Иностранцы все же рискуют вкладывать деньги в Украину

17 апреля 2016
16:56
2104
Поделиться:

Попри економічну та політичну нестабільність, закордонні інвестори ризикують вкладати свої гроші в українську економіку. Іноземці відкривають виробництва із сучасними технологіями та створюють робочі місця. Водночас на західний ринок активно пробиваються й українські підприємства, які не бояться стандартів ЄС. Натомість підтримка українського виробництва в державі майже відсутня. Як повідомляє "Главное", про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» на телеканалі ZIK.

За 50 кілометрів від Львова у сучасних теплицях вирощують салат за європейськими технологіями. Перший урожай, а це сім сортів різного салату та руколи, зібрали торік влітку. Виробництво працює за сучасними стандартами й продає товар тільки для українців.

Ідея та гроші, а це 2 мільйони євро, отримали від бізнесменів з Нідерландів. Щоправда, відкрити в Україні бізнес було непросто.

«Були проблеми із отримання дозвільних документів та деякі питання з відшкодування на додану вартість», – розповів директор теплиць Сергій Ленчук.

Директор виробництва наголосив, що іноземці готові ризикувати й відкривати бізнес в Україні. Проте вони безпорадні перед паперовою тяганиною. Відтак, за кордоном бізнесменам працювати легше.

Натомість чернівецька компанія вже кілька років успішно постачає на європейський ринок березовий сік. Експорт навіть перевищує продажі по Україні. Закарпатське підприємство, де варять джеми і готують соки, відкрили тільки цього року. Весь товар розфасовують виключно у склотару, адже такі вимоги диктує Європа.

Так, неодноразово українські виробники доводили, що здатні випускати якісний продукт, який затребуваний у Європі. І все ж для цього потрібні надзвичайні зусилля.

«В Україні практично відсутня державна програма підтримки виробників. Комплекс заходів робить українську продукцію по собівартості неконкурентоздатною з продукцією тих країнах, куди планується експорт», – пояснив експерт з аграрного ринку Іван Стефанишин. 

 


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00067901611328125 [2] => 0.025572061538696 )