общество

Дипломат рассказал о системе "безопасности" в украинских аэропортах

24 апреля 2016
12:06
2892
Поделиться:

Почетный консул Израиля в Западном регионе Украине Олег Вишняков подверг критике состояние системы безопасности в украинских аэропортах.

Об этом консул написал на своей странице в сети Facebook.

Ні для кого не секрет, що мені доводиться багато літати. Не так давно, зі мною стався дуже показовий випадок в одному з українських міжнародних аеропортів. Чекаючи свого вильоту, я помітив що на підлозі стоїть пакет. Пошукав очима господаря - ніхто нічого не шукає, всі зайняті своїми справами. Я чекав 40 хвилин, весь цей час пакет стояв у кутку. Ні служба безпеки аеропорту, ні співробітники, ні пасажири не проявляли ні найменшого інтересу до нього. Швидше за все, його просто забув хтось із пасажирів. Але ж могли залишити його там і навмисно...

Україна поки не знайома з поняттям теракту. У нас нікого не брали в заручники на вокзалі, в аеропорту або магазині, не підривали бомби, нікому не погрожували смертники. Але це не означає, що загрози не існує. Сьогоднішня реальність говорить про те, що СБ слід зосередитися саме на безпеці в повсякденному житті. На жаль, поки я цього не бачу.

На відміну від українських, ізраїльські спецслужби приділяють питанню безпеки максимальну увагу. Заходи щодо запобігання різного роду погроз там дуже жорсткі. При вході в просте кафе вас можуть попросити пройти через «рамку», ніяких пакетів на вулиці немає: якщо його якимось дивом не вирахує система відеоспостереження, то нікому в голову не прийде перевіряти його вміст самостійно без військових.

Щоб встигнути на свій літак, наприклад, в аеропорту Бен-Гуріон, треба запастися 2-3 годинами часу - саме стільки займе процедура перевірки всіх ваших документів, багажу, особистих речей і вас самих. Зате ви точно можете бути впевнені: ніяких терористів з будівлі аеропорту не випустять. Ніколи. Тому що там вибудувана багаторівнева система перевірки на всі можливі і неможливі види загроз. Металошукачі, сканери, особисті огляди, опитування, аналізи повітря і матеріалів на вибухівку, поліцейські собаки, перевірка вас на «адекватність» і правдивість мети подорожі, системи відеоспостереження, десятки співробітників спецслужб, про яких ви ніколи не дізнаєтеся - все це робить перебування в Ізраїлі безпечним. Так, в країні, яка 68 років живе в стані війни, щодня піддається терористичним атакам, набагато безпечніше, ніж в будь-якому світовому мегаполісі.

СБ аеропорту Бен-Гуріон, наприклад, майже щодня відпрацьовує різні надзвичайні ситуації, які загрожують безпеці: не тільки терористичну атаку, але також дії на випадок землетрусу, пожеж - всього на світі. Реакція співробітників аеропорту за будь-якої позаштатної ситуації буде миттєвою, ніхто не залишиться стояти з розведеними руками і розгублено дивитися по сторонах. Тим більше, уявити собі ситуацію, коли самотній пакет стоїть під колоною без уваги протягом години - просто неможливо.

І справа тут не в тому, що в Ізраїлі всі працюють з суперсучасним обладнанням - хоча і це теж є. В Ізраїлі самі люди давно звикли жити в стані «підвищеної бойової готовності», безпека стоїть на першому місці. Саме тому в цій країні можна відчувати себе повністю захищеним. Україні, якщо вона хоче спокою на своїй землі, теж доведеться навчитися жити в стані громадянської відповідальності.


Теги: АЭРОПОРТ

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 364 705 
+7 235
Болеет:  
156 272 
+1 932
Выздоровело:  
1 182 036 
+5 118
Умерло:  
26 397 
+185
Привито:  
6 888 
+1 983

3 марта 2021
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0009150505065918 [2] => 0.17934608459473 )