политика

"Миротворец" опубликовал список всех аккредитованных ДНР журналистов

11 мая 2016
11:41
2945
Поделиться:

Сайт «Миротворец» опубликовал реестр всех журналистов, когда-либо проходивших аккредитацию в самопровозглашенной Донецкой народной республике, реестр опубликован на сайте «Миротворца».

В реестре 4508 позиций, указаны имена, должности журналистов, время, в которое они работали на территории самопровозглашенной республики и контактные данные.

Указаны сотрудники средств массовой информации из России, Украины, Европы, США, стран Латинской Америки, Азии.

Как уточняется, в конце 2015 года министр информации ДНР Елена Никитина (Пушилина, супруга председателя парламента ДНР Дениса Пушилина) утверждала, что ее организация аккредитовала почти восемь тысяч журналистов и заявила о создании соответствующего списка. Эти данные и опубликовал «Миротворец».

«Не знаем, какие последствия будут после публикации этого списка, но знаем наверняка: публиковать его необходимо исходя из того, что эти журналисты сотрудничают с боевиками террористической организации. Это общественно значимая информация, и мы, граждане Украины, должны ее знать», – отметила администрация ресурса.

В «Миротворце» заметили, что «почему-то у многих не российских изданий (CNN, BBC, AFP,) журналисты с российскими фамилиями и именами», а также что «у многих иностранных журналистов для связи указаны телефоны украинских операторов».

Между тем "Громадське" опубликовало заявление журналистов по поводу обнародования базы журналистов.

Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків, та співробітників сайту «Миротворець», які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію в самоназваних «ДНР/ЛНР», назвавши їх людьми, які «співпрацюють з терористами».

Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об'єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях.

Зокрема, саме завдяки їхній роботи, стало відомо, з кого складається батальйон «Восток», про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї, та багато інших важливих фактів.

Саме ці журналісти дали інформацію для проведення якісного розслідування про падіння малазійського Боїнга влітку 2014 року, а їхні матеріали про керівних осіб окупованих територій лягли в основу багатьох розслідувань та аналітичних матеріалів.

Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація - це форма захисту і безпеки журналіста.

Нагадуємо, що, за даними українських та міжнародних медіа-організацій, тільки у 2014 році у полоні бойовиків побували майже 80 журналістів, українських і закордонних, багато з яких зазнали тортур. Акредитація була єдиним, хоч і мінімальним, механізмом захисту журналістів від тортур чи потрапляння в полон.

Після звинувачень у «роботі на терористів» та оприлюднення персональних даних, номерів телефонів та емейлів журналістів, їм почали телефонувати та писати з погрозами, а від деяких українських політиків уже пролунали заклики вважати цих журналістів «ворогами України» і взагалі закрити їм можливість працювати.

Подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням української Конституції, Закону України «Про захист персональних даних», порушенням Європейської конвенції прав людини, і є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна.

Ми вимагаємо від сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані відповідних журналістів.

Ми звертаємося до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією.

Ми також звертаємся до української влади, правоохоронних органів України з вимогою порушити кримінальне провадження за фактом порушення Закону України про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Оксана Романюк, Репортери без кордонів (Україна)
Севгіль Мусаєва, Українська правда
Андрiй Куликов, Громадське радiо
Катерина Сергацкова, Hromadske.tv
Наталя Гуменюк, Hromadske.tv
Настя Станко, Hromadske.tv
Ангелiна Карякiна, Hromadske.tv
Алла Кошляк, Hromadske.tv
Iрина Славинська, Громадське радiо
Iгор Бурдига, freelance-журналiст
Павел Казарин, Радіо Свобода
Ксенiя Туркова, радiо Вести
Отар Довженко, Школа журналiстики УКУ
Аліса Сопова, The New York Times (Україна)
Павел Каныгин, Новая газета
Анна Немцова, The Daily Beast, Foreign Policy, Politico
Simon Ostrovskiy, Vice News
Gulliver Gragg, France 24
Cristopher Miller, former Mashable
Stephane Siohan, freelance-journalist
Pawel Pieniążek, freelance-journalist
Piotr Andrusieczko, Gazeta Wyborcza, Nowa Europa Wschodnia
Антон Елащук, freelance-журналiст
Анастасiя Магазова, Deutsche Welle
Noah Sneider, The Economist
Сергій Мокрушин, Hromadske.tv
Віталій Атанасов, документаліст


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
198 634 
+3 130
Болеет:  
106 793 
+2 065
Выздоровело:  
87 882 
+1 009
Умерло:  
3 959 
+56

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0008089542388916 [2] => 0.14348983764648 )