Политика

Гройсман договорился с немцами развить и углубить сотрудничество

28 июня 2016
17:57
1362
Поделиться:

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок, 28 червня, провів зустріч з Міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Гердом Мюллером, під час якої сторони обговорили співпрацю в економічній сфері. Як повідомляє "Главное", про це інформує урядовий портал.

Володимир Гройсман зазначив, що в Україні є 4,5 тисячі підприємств з німецьким капіталом. Також на теперішній час в Україні реалізується проектів німецької технічної допомоги на суму 600 млн. євро. «Це необхідна основа для розвитку і поглиблення співробітництва», - зауважив він.

Прем’єр-міністр підкреслив, що «українська економіка демонструє невелике, але зростання». В Україні сформовано усе необхідне законодавство для боротьби з корупцією, що є важливим для німецького бізнесу. «Ми маємо усе необхідне для проведення реформ в Україні», - наголосив він.

Сторони домовилися активізувати роботу з реалізації проектів німецького бізнесу в Україні. З цією метою восени 2016 року в Києві будуть проведені міжурядові консультації зі сталого розвитку України.

Володимир Гройсман також зазначив, що пріоритетом має бути співробітництво двох країн і на місцевому рівні. «Ми провели децентралізацію, тому програми для взаємодії на місцевому рівні винятково важливі на сьогодні», - підкреслив він.

На початку 2017 року в Києві буде проведена конференція міст-партнерів за участю місцевих влад міст-партнерів України, Німеччини та Польщі.

Прем’єр-міністр та Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Герд Мюллер також обговорили питання реалізації проектів енергоефективності в Україні, зокрема створення і початку роботи Фонду енергоефективності. «Наша мета – збільшувати видобуток газу в Україні та зменшувати споживання газу за рахунок енергозбереження», - заявив Володимир Гройсман.

Особливу увагу сторони приділили питанню залучення підтримки Німеччини до реформи митної служби України. Прем’єр-міністр зазначив, що в рамках реформи митниці передбачена її повна технічна модернізація. «Розраховуємо на технічну та експертну допомогу німецьких партнерів», - зазначив ВолодимирГройсман.

Міністр економічного співробітництва та розвитку Німеччини Герд Мюллер також зазначив, що повною мірою підтримує наміри Уряду щодо приватизації. «Ви можете розраховувати на допомогу і підтримку Німеччини» - підкреслив він.

Герд Мюллер наголосив, що «важливо запустити процес, щоб економіка ФРН вкладала в економіку України».

«Найбільшим європейським проектом в економічній сфері на наступні 10 років має стати співробітництво ФРН та ЄС з Україною. Ми повністю погоджуємося і підписуємося під вашою урядовою програмою, - підкреслив Герд Мюллер. - Ми впевнені в такому підході, оскільки ваш Уряд надсилає в Європу правильні сигнали».

Німецька сторона також висловила готовність поділитися досвідом та надати практичну допомогу у вдосконаленні системи професійно-технічної освіти в Україні. Сторони домовилися підготувати окрему програму із залученням освітніх інституцій, бізнесових асоціацій та торгово-промислових палат двох країн.

Окремо сторони обговорили питання переміщених осіб в Україні. Герд Мюллер зазначив, що Німеччина розуміє складність ситуації, пов’язаної із великим числом біженців та переміщених осіб в Україні. «Ми розуміємо масштаб цієї проблеми, тому маємо закликати світову спільноту до допомоги біженцям», - заявив він. У свою чергу, Володимир Гройсман зауважив, що Уряд докладає максимальних зусиль для того, щоб 1,7 млн. осіб, змушених виїхати з Донбасу, отримали необхідну допомогу та підтримку з боку Уряду.

Теги: ГРОЙСМАН

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069284439086914 [2] => 0.075398921966553 )