политика

Андрей Цаплиенко: Если боевики перейдут Северский Донец, украинцы готовы силой вернуть свои позиции

1 октября 2016
12:16
2744
Поделиться:

В Станиці наші й "сепари" ледь не дивляться один одному у вічі. Від українського блок-посту до "сепарського" сто п'ятдесят метрів. Міст - їхній. Згідно з Мінськом, ми маємо прибрати бетонні плити і відійти на кілька сотень метрів назад. Вони - за річку. Дехто називає це "зрадою" та "відступом". Дехто - "успіхом мирного процесу" та "початком кінця війни".

Стереотипне уявлення про Станицю Луганську як місце, де чекають на "русскій мір", руйнується після недовгого спілкування з місцевими мешканцями. Більшість з них, звісно, займає нейтральну позицію "ми-за-мир". Бояться невизначеності майбутнього. Дехто називає бойовиків "нашими мальчиками, которые нас защищают". Отже, буде лише радий, якщо "сепари" стануть туди, де зараз стоять українці. Але вражає кількість й тих, хто проти відведення військ. "Якщо ви будете відходити", - каже Наталя Журбенко військовим, - "то ми ляжемо перед гусянками. Бо й так, й так нам смерть". Наталя залишила Луганськ, і тепер їй нема куди відступати. На відміну від військових.

Зупиняємо жінку на вулиці. "Що ви думаєте про відведення українських військ?" Вона просить вимкнути камеру і каже: "Я бачила, як все починалось. І в Станиці, і в Луганську. Понаїхала сила-силенна "туристів" із Росії. В мене ж сестра в Росії, я їхній акцент добре знаю. І я казала сестрові "Ваші приїхали, буде війна". Сестра лише сміялася. Теперь я боюсь, що коли Україна відійде, сюди прийдуть бандити. Боюсь за себе. Боюсь за дітей".

Мало хто вірить, що бойовики дотримуються слова. Люди знають - як буде команда з Москви, "сепари" заповнять вакуум української влади, а Путін лише радісно підстрибне, як капосний Дуремар, і заявить стурбованим європейцям: "А я тут ні при чому!" Та поспілкувавшись з військовими, я зрозумів, що й вони це розуміють. Чудово розуміють! Так, якщо буде наказ, армійці відійдуть. Та ось зараз неподалік від лінії фронту 28-ма бригада проводить навчання з форсування водних перешкод. А це означає одне: якщо бойовики порушать слово і перейдуть Сіверський Донець, українці готуються силоміць повернути свої позиції.

А, може, й піти далі?

Оригинал


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 921 244 
+17 479
Болеет:  
416 328 
+4 987
Выздоровело:  
1 465 820 
+12 054
Умерло:  
39 096 
+438
Привито:  
432 817 
+13 520

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00075721740722656 [2] => 0.14210510253906 )