политика

Геращенко рассказала, как в Минске обговаривали судьбу пленных на Донбассе

23 ноября 2016
17:41
1368
Поделиться:

Украинская сторона сделала конкретное предложение для освобождения нескольких тяжелобольных и пожилых людей, в частности, религиоведа и историка Игоря Козловского, но получила категорический отказ от представителей "ДНР/ЛНР"

Об этом на странице в Facebook сообщила вице-спикер Рады Ирина Геращенко.

Ключовим питанням гуманітарноі групи , де украінську сторону також представляють В. Медведчук і експерт від СБУ, було звільнення заручників. 
Особливим блоком обговорили долю підлітків, яких ОРДО звинуватили в "диверсіях", мовляв, дітей завербував чи то колишній співробітник СБУ, чи то колишній представик батальойну " Азов" , який бігав у формі батальйону окупованим Донецьком і примушував до " терору" . Украіна вимагає припинити фейкові справи проти неповнолітніх, звільнення цих дітей, щоб вони повернулися в своі родини. Наші силові структури наголошують, що людина, яку фантазери з ОРДЛО називають " представником одного з батальйонів" , ніколи в тому батальойні не була, це фейк і маячня . 
До речі, по факту незаконного затримання підлітків незаконними збройними формуваннями військова прокуратура Украіни порушила кримінальну справу. 
Також привернула увагу координатора ОБСЄ до НЕПЕРЕСІЧНОГО факту щодо заручників. Ми разом з обмудсменом Лутковською отримали інформацію , що РФ безпідставно затримала громадянина Украіни Ніколаєва і .....передала його ОРДО, збільшивши тим самим кількість заручників . Більше того, громадянина Украіни передали бойовикам через неконтрольовані ділянки кордону, а це незаконне переміщення людей, що є злочином в контексті міжнародного гуманітарного права. 
Украінська сторона зробила конкретну пропозицію для звільнення кількох важкохворих і літніх людей, зокрема, релігієзнавця і історика І. Козловського( рік утримується в буцегарні), в нього значно погіршилося здоров'я. На жаль, отримали категоричну відмову від представників ОРДЛО. Так само поки що немає компромісу по нашим пропозиціям щодо звільнення 57 інших заручників, утримання яких підтвердили ОРДЛО. Вони вимагають звільнити більше 730 людей( з кожним засіданням все більше), що здійснили злочини проти Украіни, в тому числі важкі ( в цьому списку є вбивці і ті, хто немає жодного відношення до конфлікту на Донбасі, натомість причетні до терактів в Одесі чи Харкові). 
Ми не втрачаємо надіі знайти компроміс , не опускаємо руки, працюємо не лише під час роботи мінських груп , але й між засіданнями. Робимо все, щоб були хороші новини для родин заручників. 
Щодо інших гуманітарних аспектів, то Украіна обурена тим, що й досі бойовиками не відкрито КПВВ " Золоте" , робота цього пункту блокується з березня. Ми наполягаємо на його негайному відкритті. 
В той же час украінська сторона заради спрощення перетину КПВВ для простих громадян , які найбільше страждають від конфлікту, готова напередодні новорічних і різдвяних свят збільшити кількість робочих віконечок і прикордонників на КПВВ і також збільшити дозвіл на провоз поклажі з 50 до 75 кг. Нехай це маленькі, але дуже важливі для простих громадян рішення. 
Ще одна тема- водопостачання на окуповану територію. Украіна, щоб не допустити гуманітарноі катастрофи і підтримуючи таким чином громадян на окупованих територіях, вечь цей час поставляла воду. За 2 роки накопилися величезні борги , що важким тягарем лягають на і без того небагатий бюджет Луганськоі області. Але ж воду отримують не лише прості люди, а й установи чи підприємства. Дякуємо МКЧХ, які сприяли у тимчасовому вирішенні проблеми. 
Але Украіна не може нікому поставляти воду безкоштовно, ми вимагаємо платити за поставлену воду і електроенергію. Всі громадяни Украіни сплачують комунальні послуги. Украінська сторона вимагає від РФ , яка несе повну відповідальність за окуповані територіі, не допустити гуманітарноі катастрофи на Донбасі. Борги за поставлену воду мають бути сплачені, за воді і електроенергію треба платити. РФ же блокує питання проплат , аби довести ситуацію на Донбасі до екологічноі катастрофи.


Теги: пленные

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
801 716 
+13 825
Болеет:  
375 762 
-1 125
Выздоровело:  
412 533 
+14 724
Умерло:  
13 421 
+226

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.001121997833252 [2] => 0.17098307609558 )