общество

В Харьковской администрации пояснили, почему в общественном совете сидят "антимайдановцы"

25 ноября 2016
20:15
2469
Поделиться:

Об этом на своей странице в соцести написал начальник отдела внутренней политики Харьковской облгосадминистрации Игорь Исаенко:

Друзі, останнім часом в суспільстві вирують пристрасті навколо певних членів Громадської ради про ХОДА, а слідом й щодо власне Громадської ради.

Тож, зрозумів, що прийшов час публічно провести своєрідний лікнеп й нагадати громадськості, що емоції то добре, але, перш за все ми маємо, як свідомі громадяни своєї власної незалежної держави, в своїх заявах та вчинках спиратися на закони України або підзаконні акти.

Власне, Громадські ради як інститут взаємодії влади та громадянського суспільства створюються та існують згідно з постановою №996. Вона є у відкритому доступі і з нею легко можна ознайомитись. Там для деяких відкриються, звісно, таємниці, а саме:

- Жоден орган виконавчої влади, а громадські ради існують й при міністерствах, й при обласних податкових тощо, не формує і не впливає на діяльність Громадської ради, для чого вони власне і створюються – для ВЗАЄМОДІЇ. Обласна державна адміністрація в нашому випадку лише СПРИЯЄ діяльності Громадської ради.
- Жодної копійки фінансування цей консультативно-дорадчий орган або ж громадські організації, а правильніше – інститути громадянського суспільства за роки існування в Харківській області, зокрема, не отримали. Відкрию нову таємницю для депутатів та решти – в Казначействі навіть коду такого немає – «на фінансування Громадської ради», а фінансування державою діяльності громадської організації взагалі заборонено законодавством – лише як виняток фінансується статутна (!) діяльність окремих ветеранських або організацій інвалідів. Читайте закони України.
- Жоден голова обласної державної адміністрації не формував, не впливав і не може на законних підставах розпустити жодну громадську раду. Лише САМА громадська рада. Так написано в законі.

Щодо чинної Громадської ради при ХОДА. Так, вона створювалась за складних умов і при спробі «гаманця» однієї всім відомої політичної сили здійснити рейдерське захоплення складу ради, для чого на збори засновників ради було штучно введено велику кількість громадських організацій. До речі, до складу ініціативної групи по створенню чинної Громадської ради входили люди з активною громадянською позицією, в тому числі представники «Ротарі», «Мир та порядок», «Help Army», тому мені дуже дивно читати закиди щодо відсутності совісті або гідності у людей, які формували цю раду. Окрім цього ініціативну групу було створено ще за часів губернатора Ігоря Балути і іншого керівництва Департаменту масових комунікацій. Ані губернатор Ігор Райнін, якого було призначено в лютому 2015 р, ані губернатор Юлія Світлична, яку призначено нещодавно, жодного стосунку до тих процесів не мали й не могли мати.

Облдержадміністрація лише СПРИЯЛА проведенню тих зборів: надала приміщення, оргтехніку, ефіри на ОТБ для роз’яснювальної роботи. Затягування деякими членами ініціативної групи часу для формування Громадської ради при Харківській ОДА починало носити явно маніпулятивний характер, що було порушенням законності і не відповідало інтересам суспільства.
Нажаль, деякі члени ініціативної групи, з перших днів її створення, самоусунулись від виконання своїх обов'язків щодо підготовки та проведення Установчих Зборів, а саме: періодично, а деякі і постійно, пропускали збори ініціативної групи, самоусунулись та не брали участь у прийомі документів учасників Установчих Зборів, самоусунулись від організації Установчих Зборів, які були призначені на 21 лютого 2015 року, самоусунулись від оформлення протокольної частини та контролю документообігу з самого початку своєї роботи, саботували роботу ініціативної групи з підготовки Установчих Зборів, свідомо створюючи конфлікти та розбрат серед членів ініціативної групи. Але найбільше занепокоєння викликало те, ще деякі члени ініціативної групи намагались фактично монополізувати право на керівництво в ініціативній групі з метою подальшого впливу на інших членів ініціативної групи при прийняті тих чи інших процедурних рішень щодо підготовки та проведення Установчих Зборів.

Через всі ці перешкоди та негаразди, через судові позови щодо порушень під час установчих зборів Громадську раду при ХОДА (третього скликання) було затверджено лише в серпні 2015 р. Жоден правоохоронний орган жодних зауважень щодо громадських об’єднань, які були в складі Громадської ради, своєчасно не надав.

Маю зазначити, що значну частину ради складають все ж таки конструктивні, здорові, патріотичні сили – до речі, саме вони надали підтримку та громадську експертизу під час процесу декомунізації, а наша обласна Програма сприянню громадянському суспільству визнана однією з найкращих в Україні.

Громадська рада така яким є наше суспільство – тож закликаю патріотичні та проукраїнські організації заздалегідь готуватися до її нового скликання, заздалегідь проводити консультації та вивчати нормативні документи, щоб мати можливість сформувати (наголошую: не ОДА, не губернатор, не чиновник) таку Громадську раду, яка буде проукраїнською, конструктивною, державницькою.

Напомним, несколько дней назад в Харькове разгорелся скандал, связанный с тем, что ярые сторонники антимайдана под патронатом ХОГА и вместе с обласным военкоматом намеревались провести военные игры "Огневой рубеж".

Участие в мероприятии активистов Харьковского антимайдана вызвало массовый протест со стороны СМИ, волонтеров, активистов и даже народных депутатов Украины.

Позже стало известно о том, что активисты Антимайдана входят в состав общественного совета при Харьковской облгосадминистрации. 

 


Теги: ХОГА

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
1668
Болеет:  
1581
Выздоровело:  
35
Умерло:  
52

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010600090026855 [2] => 0.14829802513123 )