политика

Яценюк напомнил Порошенко о "противотанковой ракете"

30 ноября 2016
09:52
4826
Поделиться:

Про це Арсеній Яценюк розповів в інтерв'ю The Wall Street Journal, повідомляє сайт партії "Народний фронт":

"Пан Яценюк і пан Порошенко є сильними суперниками, або, за словами колишнього прем'єр-міністра, - "дуже, дуже заклятими друзями".

"Погляньте, він розумний чоловік, - сказав пан Яценюк про пана Порошенка. - Іноді... Він поводиться як танк - просто рухаючись вперед. Але ви повинні завжди мати на увазі, що існують протитанкові ракети".

Непрості відносини між паном Порошенком і паном Яценюком почалися того ж дня, як президентському блоку не вдалося створити парламентську більшість в 2014 році.

Відразу ж з'явилися паралелі з розпадом помаранчевої революції в Україні десять років тому.

Катастрофічний перелом в 2005 році між тодішнім президентом Віктором Ющенком і його колишнім союзником Тимошенко почав роки політичних чвар, які завершилися розколом прозахідного уряду в Україні. У 2010 році Віктор Янукович, проросійський кандидат, якого пан Ющенко переміг в 2004 році, переміг на президентських виборах.

Пан Яценюк сказав, що він прагне уникнути повторення 2005-го. Але в певний час здавалося, що саме це і відбувається.

Напруга вилилася назовні наприкінці 2015 року. Пан Порошенко і пан Яценюк втрачають популярність і відчувають зростаючий тиск з боку західних союзників і внутрішніх противників щодо боротьби з корупцією і відновлення економіки.

Команда Порошенка намагалася виштовхнути Яценюка, ризикуючи розколоти прозахідний табір.
Пана Яценюка атакували в парламенті – його підняв із трибуни законодавець із блоку президента, спровокувавши парламентську бійку. Кілька днів по тому засідання Кабінету закінчилося тим, що міністр внутрішніх справ України вилив воду в обличчя колишнього голови Одеської області, колишнього президента Грузії Міхаїла Саакашвілі.

Цього разу все відбулося не так, ніж в 2005 році. Пан Яценюк пішов у квітні, але допоміг отримати голоси для нового уряду на чолі з давнім соратником президента Гройсманом. Аби уникнути дострокових виборів, фракція пана Яценюка «Народний фронт» залишилися в уряді, зберігши шість місць в Кабінеті пана Гройсмана.
Незважаючи на напруженість, Україна з того часу зробила скромні, але політично важкі кроки, щоб подолати корупцію і посилити економіку.
Через сім місяців після відставки пан Яценюк, який керував урядом, що запобіг дефолту на тлі війни і валютної кризи, але став вкрай непопулярним через падіння рівня життя і уявну відсутність прогресу в боротьбі з корупцією, зазначає, що заплатив "величезну політичну ціну" за просування непопулярних заходів. Однак 42-річний близький соратник і топ-міністр за часів Ющенка в 2000-ті роки, сказав, що його обов’язок цієї весни був виконаний.

Пан Яценюк сказав, що його прем'єрство за президента Порошенка було "надзвичайно складним і важким співіснуванням". Але він зазначив, що це тривало довше і було набагато більш продуктивним, ніж перша співпраця Ющенка-Тимошенко. Той минулий досвід, за його словами, "повністю підірвав репутацію України".

"Я не міг дозволити цьому повторитися", - сказав він".


Теги: Яценюк

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00097894668579102 [2] => 0.082927942276001 )