политика

Бойцы "Беркута", подозреваемые в преступлениях на Евромайдане, отстранены от службы

30 ноября 2016
10:57
1103
Поделиться:

Руководство Национальной полиции Украины приняло решение об отстранении от выполнения служебных обязанностей на время расследования экс-бойцов спецподразделения "Беркут", которых подозревают в преступлениях во время Евромайдана (декабрь 2013 - февраль 2014 годов). Об этом сообщает пресс-служба МВД в соцсети.

Таке рішення прийнято керівництвом Національної поліції України стосовно тих працівників спецпідрозділу «Беркут», які є фігурантами злочинів стосовно учасників протестів на Майдані у грудні 2013-лютому 2014 років. Після рішення суду питання їхньої подальшої служби в поліції вирішуватимуть атестаційна і поліцейська комісія.

Національною поліцією України з урахуванням важливості питання розслідування злочинів, учинених стосовно учасників Революції Гідності, було направлено лист до Генеральної прокуратури України. У ньому йдеться про надання інформації щодо процесуального статусу поліцейських у кримінальних провадженнях з приводу вчинення злочинів стосовно учасників Революції Гідності, зокрема – стосовно тих працівників поліції, які на той час проходили службу в підрозділах міліції особливого призначення «Беркут».

Генеральною прокуратурою України надано інформацію щодо 13 таких осіб, які перебували на той час на службі.

Відповідно до указаного листа, стосовно шести працівників обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою або домашній арешт. Крім цього, ще відносно чотирьох екс-беркутівців міра запобіжного заходу не обиралася.

Проте керівництвом Національної поліції України усіх 13 осіб усунуто від виконання службових обов’язків, вони чекають на рішення суду.

За результатами розслідування кримінальних проваджень, через механізм, передбачений Законом, питання щодо подальшого проходження ними служби в Національній поліції буде розглянуто атестаційною та поліцейською комісіями.

Нагадаємо, що колишній командир роти «Беркут» Євген Антонов, який був ідентифікований як активний учасник розгону студентів в ніч на 30 листопада 2013 року, вже тривалий час не працює у лавах правоохоронців. Він був звільнений ще до початку процесу атестації працівників поліції.

 


Теги: Беркут

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010089874267578 [2] => 0.1073260307312 )