политика

В Россию могут экстрадировать 11 человек, воевавших за Украину

19 января 2017
09:18
2764
Поделиться:

Правозащитник Харьковской правозащитной группы Борис Захаров заявляет, что 11 русских добровольцев, воевавших на стороне Украины в Донбассе в составе добровольческих батальонов, сейчас под арестом в ожидании экстрадиции в Россию. Между тем народный депутат Олег Петренко говорит, что в парламенте Украины уже давно зарегистрирован законопроект об упрощенной системе предоставления гражданства или вида на жительство в Украине иностранцам, которые принимали участие в защите территориальной целостности страны.

***

«Зараз є 11 справ проти осіб, громадян Росії, частина з них утримується під екстрадиційним арештом, частина – або під домашнім арештом, або під особистими зобов’язаннями, адже максимальний термін екстрадиційного арешту – 12 місяців – уже минув, і їх збираються видавати Росії», – сказав Борис Захаров під час конференції щодо правового статусу іноземців, які брали участь в бойових діях на Донбасі на боці України.

Зокрема, правозахисник уточнив, що двоє російських волонтерів з батальйону Ісси Мунаєва зараз в Запоріжжі в очікуванні суду. «Це абсолютно неприпустимо, тому в законодавство потрібно вводити заборону на екстрадицію таких осіб, і головне – реформувати систему надання притулку в Україні», – вважає Захаров.

У свою чергу юрист добровольчого батальйону «Азов» Євген Комісар повідомив, що не має інформації про можливі факти утримання білорусів-добровольців під екстрадиційним арештом в Україні. «Що стосується добровольців, які воювали в складі батальйону «Азов», то таких фактів немає. Хоча у нас було більше ніж 10 білорусів», – уточнив він.

Народний депутат України із фракції «БПП» Олег Петренко визнав наявність проблеми в Україні з легалізацією іноземних громадян-добровольців і повідомив, що ще в листопаді 2015 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект про спрощену систему надання громадянства або права на проживання в Україні іноземцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності країни.

«Цей документ вже пройшов обговорення у всіх комітетах парламенту, є експертний висновок, тобто він вже підготований для розгляду на сесії. Ми сподіваємося, що законопроект буде внесений до порядку денного парламенту», – додав депутат.

«Багато хто потрапив у пастку, це стосується громадян Росії, Грузії та Білорусі – країн, з яких було найбільше тих, хто воював за Україну. Тепер вони не мають можливості повернутися на батьківщину, кожен у свою країну, тому що там на них чекає переслідування, але водночас, перебуваючи в Україні, вони також не мають жодних прав, не мають можливості отримати громадянство і багато інших труднощів. Громадянство України – це мрія для кожного з цих хлопців, хто воював за Україну. Вони не хочуть преференцій... вони просто хочуть паспорт тієї країни, за яку вони воювали і ховали своїх побратимів», – наголошує Петренко.

Народний депутат також зазначив, що генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв не використовувати механізм екстрадиції щодо іноземців, які воювали на боці України.

«Поки немає прикладів, щоб на запит Росії або Білорусі Україна видавала тих, хто зі зброєю в руках захищав її. Так, наразі законодавством це не врегульовано. Але Юрій Луценко мене запевнив, що такого не буде. Я розумію, що це всього лише усна обіцянка, але поки не ухвалено відповідний закон, ми працюємо в індивідуальному порядку, в якихось конкретних ситуаціях», – додав Олег Петренко.

Радіо Свобода


Теги: война

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterСегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010280609130859 [2] => 0.10831618309021 )