Экономика

По факту хищения имущества должностными лицами «ХЗШВ» возбуждено уголовное дело

10 августа 2009
17:49
2212
Поделиться:

По факту расхищения имущества ГП «Харьковский завод шампанских вин» должностными лицами предприятия на общую сумму 58 367,08 гривен возбуждено уголовное дело. Об этом говорится в ответе начальника Управления СБУ в Харьковской области Андрея Мухатаева на депутатский запрос депутата Харьковского облсовета, члена постоянной комиссии по вопросам обеспечения законности общественного порядка, борьбе с коррупцией и организованной преступностью Валерия Цюртока.
 
В депутатском запросе начальнику Управления СБУ в Харьковской области Андрею Мухатаеву Валерий Цюрток просил предоставить информацию о том, возбуждены ли уголовные дела, связанные с нарушением порядка использования бюджетных средств на ГП «Харьковский завод шампанских вин», и на какой стадии они находятся.
 
«16 червня 2009 року на сайті Харківської обласної державної адміністрації була оприлюднена заява голови Харківської обласної державної администрації Арсена Аракова щодо ситуації із розкраданням державних коштів на Державному підирисмстві «Харківський завод шампанських вин».
 
Посилаючись на звернення керівника Контрольно-ревізійного управління Харківської області про спричинення державі шкоди у сумі більшій, ніж 100 млн. грн., в результаті зловживань та фінансових махінацій, вчинених колишнім керівництвом Підприємства, у своїй заяві голова Харківської обласної державної адміністрації звернувся до слідчих та прокурора Харківської області з вимогою невідкладно провести спідство за цими фактами та проінформувати громадськість про результати.
 
З подібною заявою 20.07.09 р. виступив і віце-губернатор Сергій Стороженко. В своїй заяві заступник голови Харківської обласної державної адміністрації звертав увагу на те, що повне, об'єктивне і всебічне розслідування діяльності торгової групи «Таргет» прояснить ситуацію щодо порушення користування державними коштами на Державному підприємстві «Харківський завод шампанських вин». Однак, він наголошував на тому, що керівники правоохоронних відомств країни проявляють повільність в ухваленні рішення про припинення подібної діяльності.
 
Відповідно до ст. 97 Кримінально-процесуального Кодексу України, по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень:
- порушити кримінальну справу;
- відмовити в порушенні кримінальної справи;
- відправити заяву або повідомлення за належністю.
 
Одночасно вживається всіх можливих заходів, щоб запобігти злочинові або припинити його. Коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється прокурором, слідчим або органом дізнання в строк не більше десяти днів відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
 
Враховуючи викладене, керуючись ст. 11 та ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», прошу Вас надати мені наступну інформацію:
 
- чи порушені кримінальні справи, пов'язані с порушенням порядку використання бюджетних коштів на Державному підприємстві «Харківський завод шампанських вин»;
- у випадку, якщо порушені, на якій стадії розслідування кримінальної справи знаходяться (вказати по кожній справі) та які конкретно слідчі дії по ним проведено (вказати по кожній справі);
- у випадку, якщо кримінальні справи не порушено, повідомити про причини зволікання», - говорится в депутатском запросе Валерия Цюртока.
 
В ответе на депутатский запрос, подписанном А.Мухатаевым, отмечается, что уголовное дело возбуждено, и возбуждено оно по факту расхищения должностными лицами ГП «ХЗШВ» имущества на общую сумму 58 367,08 грн, что подпадает под ч.4 ст.191 Уголовного кодекса Украины.
 
«На Ваше звернення № 48 від 04.08.09 року повідомляємо, що слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області 01.04.09 року порушена кримінальна справа № 1901 за фактом розтрати майна Державного підприємства «Харківський завод шампанських вин», посадовими особами вказаного підприємства у великому розмірі, на загальну суму 58 367,08 грн., тобто злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
 
За час досудового слідства по кримінальній справі виконані слідчі дії згідно плану розслідування, а саме допитані свідки, призначені експертизи, вилученні та оглянуті фінансові документи ДП «Харківський завод шампанських вин».
 
30 липня 2009 року Київським районним судом м. Харкова згідно подання слідчого відділу УСБУ в Харківській області, винесено постанову суду про проведення документальної ревізії співробітниками КРУ в Харківській області ДП «Харківський завод шампанських вин», під час проведення якої також будуть вивченні інші можливі факти протиправної діяльності посадових осіб ДП «Харківський завод шампанських вин», - отмечается в ответе А.Мухатаева на депутатский запрос.
 
Редакция «Главного» располагает копиями указанных документов, предоставленными депутатом В.Цюртоком, и приводит их полностью:

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010390281677246 [2] => 0.011132001876831 )