Экономика

По вопросу антироссийских санкций у США и ЕС полный консенсус, - Порошенко

25 июня 2017
20:53
2138
Поделиться:

Президент Петро Порошенко наголошує, що Сполучені Штати Америки та Європейський Союз показали єдину позицію у питанні продовження та розширення санкцій проти країни-агресора Росії і Україна цінує таку солідарність.

«Це те, чого ми чекаємо від наших партнерів. Ми чекаємо єдності - і це відбулося. Ми чекаємо солідарності з Україною - і це теж відбулося», - сказав Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.

При цьому Глава держави не погодився із думкою, яку висловлюють у деяких ЗМІ, що незважаючи на те, що Сенат узаконив санкції проти Росії, Палата представників Конгресу США трохи їх загальмувала і не виключено, що вони можуть бути пом'якшені.

«Я хотів би категорично спростувати цю позицію. Ми мали дуже грунтовну розмову і зі Спікером Палати представників Конгресу США Полом Райаном, і з лідером демократичної меншості пані Пелесі стосовно того, що в Конгресі існує повна підтримка санкцій. І дискусії ведуться виключно про повноваження Президента США щодо того чи має Президент одноосібно скасовувати санкції, чи буде потрібно певне обговорення у Сенаті», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також підкреслив, що не бачить дискусії щодо змістовної частини санкцій  і висловив думку, що вони будуть обговорені під час візиту Президента США до Європи. «Але у рішенні щодо чітких санкцій за невиконання Мінських угод існує абсолютно повний консенсус», - зазначив Президент.

Глава держави зауважив, що це в тому числі є результатом нашої ефективної співпраці з партнерами зі США.

«Крім того, США повинні відігравати ту саму роль лідера щодо координації і об'єднання трансатлантичної співпраці, координації санкцій в межах «Великої сімки», та разом з Європейським Союзом. В іншому випадку ці санкції були б неефективними» - переконаний Петро Порошенко.

В контексті продовження санкцій щодо країни-агресора – Росії та запровадження нових Глава держави особливо акцентував увагу на питання обмежень, пов'язаних із проектом «Північний поток-2».

«Це надзвичайно серйозна загроза для України, яку формує Російська Федерація. Головна мета якої аж ніяк не економічна чи енергетична, мета – позбавити Україну 2 мільярдів доларів, які вона отримує за транзит. Це помста за Стокгольм, це помста за рішучі антикорупційні реформи в енергетичній сфері. І США продемонстрували нам повну підтримку, яка була закладена в рішенні, яке було прийнято в тому числі під час перебування української делегації», - зазначив Президент.

Він також зауважив, що одразу ж після Вашингтона прилетів до Брюселя, де взяв участь у саміті Європейської народної партії, якому передувало рішення Ради Євроопейського Союзу про продовження санкцій.

Глава держави підкреслив: «Я дуже дякую всім лідерам 28 країн-членів Європейського Союзу за потужне і одноголосне рішення про продовження санкцій проти Російськоі Федерації в зв'язку з невиконанням Мінських угод».

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.001072883605957 [2] => 0.0903480052948 )