экономика

На Харьковщине появятся две ТЭЦ на биомассе

9 июля 2017
13:53
1343
Поделиться:

В Купянске и Волчанске

Законодавче підґрунтя та технологічні можливості для встановлення біоТЕЦ та станцій з виробництва енергії з відходів у Харківській області обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із віце-президентом промислово-фінансової корпорації «МАСТ-ІПРА» Олександром Греховодовим 7 липня в Харкові. Про це повідомляє Главное з посиланням на Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

Як повідомив О. Греховодов, серед пріоритетних сфер роботи корпорації є встановлення нових енергетичних потужностей. Наразі корпорація працює над проектами встановлення в містах Вовчанськ та Куп'янськ двох ТЕЦ на біомасі (деревній трісці, відходах сільського господарства), електричною потужністю 9,6 МВт та тепловою потужністю 21 Гкал/год кожна.

Такі біоТЕЦ дозволять фактично повністю задовольнити потреби міст в електроенергії, а також відновити цілорічне гаряче централізоване водопостачання. Крім цього, у процесі будівництва та експлуатації ТЕЦ буде створено додаткові робочі місця.

«Як бачимо, біоТЕЦ – це ефективне рішення енергетичних та економічних проблем міст. Населення буде забезпечено життєво необхідними ресурсами, підвищиться енергобезпека міст, покращиться економічна ситуація, з’являтимуться нові робочі місця, запрацюють нові ринки споживання відновлюваних джерел енергії», - прокоментував Сергій Савчук.

«Також приємно відзначити, що вітчизняний бізнес все більше займається проектами з використанням відновлюваних джерел енергії. Зі свого боку, ми робимо все можливе, щоб підтримати українського виробника, інвестора. Зокрема, сьогодні законами України встановлено стимулюючий тариф на тепло «не з газу» , а також один з найбільших у світі «зелених» тарифів на електроенергію з біомаси та біогазу, а саме – 12,4 євроценти/кВт*год. До речі, обидва закони розроблено спільно з Держенергоефективності», - повідомив С.Савчук.

У ході перемовин Сергій Савчук також ознайомився з виробничими потужностями корпорації, зокрема, з роботою підприємства «Котлотурбопром», яке займається виробництвом котлів та котельного обладнання.

У свою чергу, Олександр Греховодов поділився планами корпорації щодо будівництва заводів з переробки твердих побутових відходів для виробництва енергії. Над цим питанням корпорація працює спільно з данською компанією «Babcock & Wilcox Volund» - одним із світових лідерів у сфері виробництва електроенергії з відходів.

За результатами зустрічі сторони домовилися і надалі співпрацювати, особливо над розробкою перспективних проектів з виробництва енергії з відходів. Держенергоефективості розгляне можливості удосконалення законодавства та створення стимулів для залучення інвестицій у цю сферу.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 861 105 
+7 856
Болеет:  
407 589 
+2 214
Выздоровело:  
1 416 215 
+5 355
Умерло:  
37 301 
+287
Привито:  
378 266 
+1 216

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0021309852600098 [2] => 0.19200301170349 )