Экономика

Во Львове арестованы 5 высокопоставленных "военных" чиновников

15 июля 2017 17:25

Суд арестовал 5 подозреваемых в растрате средств чиновников Государственного предприятия "Львовский бронетанковый завода на 2 месяца.

Об этом сообщает пресс-служба Национального антикоррупционного бюро на своей странице в соцсети:

П'ЯТЬОМ ПІДОЗРЮВАНИМ У РОЗТРАТІ КОШТІВ ЛЬВІВСЬКОГО БРОНЕТАНКОВОГО ЗАВОДУ ОБРАНО ЗАПОБІЖНИЙ ЗАХІД 

За результатами розгляду клопотань детективів НАБУ та прокурорів САП протягом 14-15 липня слідчим суддею Солом'янського райсуду Києва обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для п'ятьох осіб, які підозрюються у розтраті коштів ДП "Львівський бронетанковий завод" (далі - ЛБЗ) на загальну суму 28,5 мільйонів гривень. Розміри застави, призначені судом в якості альтернативи арешту підозрюваних, коливаються від 1,6 млн грн до 2 млн грн. 

Зокрема, 14 липня начальнику ЦБТУ ЗСУ (генерал-майору) суд призначив арешт з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн; у той час як розмір застави для начальника відділу ЦБТУ ЗСУ (полковника) та засновника комерційної структури, задіяної у схемі, склав 1,6 млн грн - для кожного.

15 липня слідчий суддя продовжив розгляд клопотань щодо обрання запобіжного заходу для ще двох підозрюваних – директора ЛБЗ та його заступника. Їм також призначено арешт на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн грн та 1,8 млн грн відповідно.

Водночас детективи НАБУ та прокурри САП клопотали про арешт усіх підозрюваних з альтернативою внесення застави в розмірі предмету злочину.

Нагадуємо, 14 липня детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори САП затримали низку посадових осіб Збройних сил України, ДП «Львівський бронетанковий завод» та посередника — засновника комерційної структури за підозрою у вчиненні злочину за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Того ж дня усім затриманим було повідомлено про підозру.

За версією слідства зазначені особи розробили та реалізували корупційну схему із закупівлі двигунів для танків Т-72, чим у 2015 році вчинили розтрату бюджетних коштів на загальну суму 28,5 млн. грн. Суть схеми полягала у тому, що під виглядом і за ціною нових двигунів для танків Т-72 насправді було закуплено двигуни, які раніше були у використанні. До того ж ці вживані, а інколи й неробочі, двигуни у 2008-2009 роках вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. 

 

 


Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling