политика

Виталий Портников: Между Шульцем и Кремлем романа не будет. На пути - Украина

3 сентября 2017
08:14
2189
Поделиться:

Кандидат на посаду федерального канцлера ФРН від соціал-демократів, колишній голова Європейського парламенту Мартін Шульц заявив про порушення Росією міжнародного права у зв’язку з діями в Україні. Ця заява Шульца з’явилася буквально за день до його теледебатів з федеральним канцлером Ангелою Меркель і свідчить про близькість позицій двох провідних німецьких політиків щодо оцінки ролі Кремля в українській кризі.

Зараз при владі в Німеччині «велика коаліція» християнських демократів і соціал-демократів. Лідери СДПН були куди більш обережними в оцінці дій Росії, ніж Шульц – і, звичайно, ніж Меркель. І федеральному канцлеру доводилося зважати на цю обережністю у перші місяці – якщо не роки – української кризи.

Однак кандидатом соціал-демократів на посаду федерального канцлера виявився не президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і не віце-канцлер Зігмар Габріель, а саме Шульц, який відомий своєю жорсткою позицією. Так, звичайно, його партійна популярність пов’язана не тільки з оцінкою ролі Росії в світі. Але своєї позиції Шульц дотримується вже давно, він не приховував її і під час перебування на посаді спікера Європейського парламенту. І якщо соціал-демократи увійдуть до нового уряду Німеччини, цю позицію буде збережено. У Кремля буде куди менше можливостей використовувати керівництво німецьких соціал-демократів для просування ідей «конструктивної співпраці» із країною, яка буквально плює в обличчя своїм партнерам.

Соціологія не обіцяє партії Шульца перемоги на парламентських виборах. Але все ще зберігається можливість збереження «великої коаліції» християнських демократів і соціал-демократів. У цьому випадку Шульц майже напевно обійме посаду, яку зараз займає його колега по партії Габріель – віце-канцлера і міністра закордонних справ Німеччини.

А це буде означати, що в України з’явиться важливий партнер у діалозі по Мінську та інших кризових питаннях. Партнер, у якого немає сумнівів щодо російської причетності і російської відповідальності. Таких партнерів на Заході в України має бути якомога більше. Це важливо не тільки для самої України, але і для європейських країн. Тому що тільки чесне розуміння того, що Росія порушує міжнародне право і проводить агресивну політику, допоможе Заходу змусити Москву від такої політики відмовитися.

Оригинал


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 251 869 
+962
Болеет:  
12 586 
+444
Выздоровело:  
2 186 353 
+504
Умерло:  
52 930 
+14
Привито:  
3 437 631 
+150 253

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00078582763671875 [2] => 0.1315438747406 )