политика

Армия Молдовы может отказаться признавать президента Додона

20 сентября 2017
11:22
1172
Поделиться:

Голова парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що ситуація, яка виникла навколо кандидатури на посаду міністра оборони, може призвести до того, що Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента.

Так на брифінгу в Кишиневі спікер прокоментував повторну відмову президента затвердити Еуджена Стурзу на посаду міністра оборони, повідомляє Укрінформ.

"Цілком можливо, що ми можемо дійти до такої ситуації, коли Національна армія відмовиться визнавати Ігоря Додона як президента. Своєю відмовою виконувати передбачені Конституцією зобов'язання Ігор Додон сам собі риє яму", - заявив Канду.

За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду від січня 2017 року президент зобов'язаний затвердити повторно висунуту урядом кандидатуру на ту чи іншу міністерську посаду.

"Подобається президенту чи ні кандидатура на пост міністра оборони, але він зобов'язаний її затвердити при повторному її висуненні", - підсумував спікер.

Раніше президент Ігор Додон відмовився затвердити на посаду міністра оборони запропоновану правлячою коаліцією кандидатуру Єуджена Стурзи.

Тим часом уряд звернувся з відповідним позовом до Конституційного суду з вимогою вирішити спір, який виник між президентом і урядом. КС, у свою чергу, має право розглянути позов уряду протягом подальших шести місяців.

Посада міністра оборони Молдови залишається вакантною з лютого 2017 року, коли президент відправив у відставку екс-міністра оборони Анатола Шалару.


Теги: Молдова

комментарии

24 марта 2018
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00096392631530762 [2] => 0.10028004646301 )