политика

Посол Швеции съездил в АТО

26 сентября 2017
12:54
1301
Поделиться:

Район проведения антитеррористической операции на территории Донецкой и Луганской областей с визитом посетили Чрезвычайный и Полномочный Посол Королевства Швеция в Украине Мартин Хагстрем и Атташе по вопросам обороны Посольства Швеция в Украине подполковник Петер Лиден.

Как сообщает пресс-центр штаба АТО, главной целью этой рабочей поездки стало ознакомление шведских дипломатов с текущей ситуацией на Востоке Украины.

В рамках візиту високоповажні гості мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцями одного із військових з’єднань, особовий склад якого зараз виконує бойові завдання в зоні АТО. Також офіцери цивільно-військового співробітництва поінформували іноземних дипломатів про складну та небезпечну екологічну ситуацією, яка склалася навколо резервуара з хімічними відходами Торецького фенольного заводу. Адже у випадку прориву дамби, отруйні хімікати можуть потрапити у річку Сіверський Донець, яка є головним джерелом питної води для більшості мешканців регіону. Однак обстріли та відсутність гарантій с боку бойовиків щодо дотримання режиму тиші під час роботи ремонтних бригад унеможливлюють проведення належних інженерних заходів з укріплення дамби.

Як зазначив Мартін Хагстрьом, Посольство Королівства Швеція уважно слідкує за розвитком подій та ситуацією на Донбасі. Також він підкреслив, що проблема руйнування дамби може мати катастрофічні екологічні наслідки, тому необхідно терміново шукати конкретні шляхи вирішення та виходу з цієї складної ситуації. Пан Посол зауважив, що після того, як він особисто почув про цю нагальну проблему, він обов’язково поінформує по дипломатичним каналам відповідні гуманітарні та безпекові організації, які зараз опікуються ситуацією на Сході України, з метою сприяння вирішенню цього питання.

В свою чергу Аташе з питань оборони Посольства Швеція в Україні підполковник Петер Ліден зазначив, що ситуація, що зараз склалася на Сході України, ретельно аналізується та вивчається. Це робиться з метою визначення шляхів подальшої допомоги Збройним Силам України. І як один з варіантів розглядається питання залучення шведських інструкторів для навчання та тренування українських військових медиків.


 

 

 

 


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Подтверждено:  
48 500 
+823
Болеет:  
25 875 
+580
Выздоровело:  
21 376 
+221
Умерло:  
1 249 
+22

Сегодня
4 июля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00096511840820312 [2] => 0.17716193199158 )