общество

Запорожские гвардейцы обеспечивают порядок на месте экологической катастрофы в Запорожье

26 сентября 2017
15:46
1161
Поделиться:

Участь у підтриманні або відновленні правопорядку в районах виникнення особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру, що створюють загрозу життю та здоров’ю населення – одне з основних завдань, покладених на Національну гвардію України. Звичайно, такі випадки трапляються рідко, утім завдяки своєчасному реагуванню бійців Нацгвардії у взаємодії із органами місцевого самоврядування вдається зупинити розвиток катастрофи. Один з прикладів оперативності військовослужбовців НГУ під час виконання такого роду завдання відбувся сьогодні поблизу Молочного лиману, що на півдні Запоріжжя.

Із самого ранку в Запорізькій обласній державній адміністрації тривало термінове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головним питанням екстреної наради стало масове вимирання риби у гирлі, що з’єднує Азовське море та Молочний лиман. Як заявив голова ЗОДА Костянтин Бриль під час засідання, у цьому районі виникла екологічна катастрофа – загинуло понад десять тисяч особин піленгасу. Збитки, нанесені державі, обраховуються мільйонами гривень. Зважаючи на це, керівництвом облдержадміністрації було прийнято рішення про виділення коштів з резервного фонду для негайних заходів щодо зменшення кількості піску в гирлі лиману та недопущення подальшої загибелі риби. Також вирішили залучити працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та військовослужбовців Національної гвардії України.

Невдовзі командуванню запорізької бригади охорони громадського порядку НГУ надійшов офіційний запит із ЗОДА з проханням виділити особовий склад для охорони місця катастрофи та запобігання мародерства риби зі сторони місцевого населення поблизу Молочного лиману. Близько 10 години ранку військово-оперативний резерв у складі півсотні бійців мелітопольського батальйону запорізького з’єднання  Нацгвардії вирушив до місця екологічної катастрофи. Протягом усього дня військовослужбовці охороняли гирло лиману, несли службу в оточенні.

«Основним завданням гвардійців було недопущення сторонніх осіб до місця надзвичайної події, поки проводились роботи з очищення гирла. За доповідями гвардійців під час служби надзвичайних ситуацій не відбулося», – повідомив заступник командира мелітопольського батальйону НГУ по роботі з особовим складом майор Олександр Черевко.

Зазначимо, що про загрозу екологічної катастрофи поблизу Молочного лиману попереджали задовго до сьогодні. Щорічно навесні та восени у гирлі, яке з’єднує лиман з Азовським морем, відбувається замулення води, очищенням якого займається компанія-підрядник. Утім, цього року за певних причин підприємство не забезпечило вивезення піску, чим не виконало умови контракту. Це призвело до зменшення рівня води у гирлі  сантиметрів. Під загрозою загибелі опинилось близько 40 тисяч особин риби, що застряла на мілині.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
26 января 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00084710121154785 [2] => 0.14934802055359 )