общество

Незаметные Герои АТО: доброволец МВД Вячеслав Хомицкий (фото)

26 сентября 2017
16:02
1866
Поделиться:

44-річний майор поліції Вячеслав Хоміцький із Луцька служить у добровольчій роті патрульної поліції особливого призначення «Світязь» із перших днів її створення – червня 2014 року

Разом із побратимами він пройшов «Іловайський котел» і бої за Вуглегірськ. Під час виходу з оточення в Іловайську потрапив під мінометний обстріл і отримав поранення. За особисті мужність і відвагу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, відзначений медаллю «Захиснику Вітчизни» та нагороджений іменним пістолетом.

Вячеслав Хоміцький родом із села Івання Дубнівського району на Рівненщині. Після строкової служби в Збройних силах України в 1996 році обрав професію правоохоронця. Закінчив Київський Національний університет внутрішніх справ України. В органах внутрішніх справ України прослужив до 2008 року й пішов на пенсію в званні капітана. У червні 2014 року Вячеслав Хоміцький одним із перших зголосився до лав добровольців роти патрульної поліції особливого призначення «Світязь». Його призначили заступником командира роти, а очолив добровольчий підрозділ, на той час, старший лейтенант Олександр Фацевич.

«У серпні нашу роту відрядили для забезпечення охорони громадського порядку в Донецьку область. Кожен із бійців і наші рідні розуміли складність завдання та ризики, які нас чекають у зоні проведення антитерористичної операції. Однак, ніхто з нас не відмовився, не зрадив присязі на вірність народу України. Ми їхали захищати свободу та незалежність української держави, майбутнє наших дітей. Підтримка відчувалася в кожному погляді, потисканні руки, кожному слові людей, які нас проводжали», – розповідає Вячеслав Хоміцький.

Першими випробуваннями стали бої в Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці та під Ясинуватою. Потім підрозділ перевели до Іловайська, де бійці опинилися в оточенні російського окупанта. Під мінометний обстріл у місті разом із групою бійців потрапив і Вячеслав Хоміцький. Одна із мін розірвалася поряд з поліцейським. Побратими надали йому першу медичну допомогу й доправили в безпечне місце. У боях під Іловайськом отримав також поранення від осколків розірваної гранати й командир «Світязя» Олександр Фацевич. Семеро бійців не повернулися живими з «Іловайського котла»: Олександр Сацюк, Сергій Помінкевич, Олександр Сивий, Віктор Шолуха, Мирослав Столярчук, Володимир Іщук, Максим Ляшук.

«Іловайськ був найважчим випробуванням для кожного з нас. Пам'ять про хлопців, які полягли там, залишиться в наших серцях назавжди. Завдяки їх героїзму та самопожертві ми вистояли. На їх прикладі можна виховувати покоління українців», - згадує Вячеслав Хоміцький.

Вшанувати героїв, які поверталися з Іловайська прийшли тисячі волинян. Незнайомі люди обіймали бійців, як рідних. Вячеслава Хоміцького зустрічали дружина та 6-річна донька. Мужність і відвагу бійців «Світязя» під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України було відзначено державними нагородами. Вячеслава Хоміцького нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» та іменним пістолетом. Разом із побратимами він брав участь у боях за Дебальцеве. Тоді в ході запеклого бою, викликавши вогонь на себе, бійці «Світязя» здійснили 15-кілометровий бойовий прорив і без втрат вирвалися з ворожого кільця.

Вячеслав Хоміцький продовжує нести службу в рідній роті патрульної поліції особливого призначення «Світязь». Разом із побратимами вирушає на ротацію в зону АТО, забезпечує правопорядок у місцях можливого незаконного видобутку бурштину в північних районах Волині. Він не вважає себе героєм. Каже, що лише, присягнувши на вірність народу України, виконує свій військовий обов’язок.

 


Теги: полиция

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00095605850219727 [2] => 0.10122513771057 )