политика

В Минобороны рассказали, как тренируют отряды обороны военкоматов (фото)

22 октября 2017
16:44
1367
Поделиться:

Информацию публикует официальный сайт МО

21 жовтня, поблизу Маріуполя відбулися навчання із військовозобов’язаними загонів оборони військових комісаріатів Донецької області. У заході взяли участь очільники районів, міст та селищ а також працівники військових комісаріатів. Саме вони у разі початку збройної агресії чи настання надзвичайної ситуації будуть першими мобілізованими та формуватимуть загони територіальної оборони, забезпечуватимуть охорону важливих об’єктів та правопорядок у своїй зоні відповідальності.

Військовий комісар Донецького обласного військового комісаріату полковник Олександр Сергєєв розповів, що на полігоні були розгорнуті вісім навчальних місць, де військовозобов’язаних вчили бути військовими.

— Сьогодні, відповідно до вимог Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача ЗС України проводиться «Єдиний стрілецький день», — говорить полковник Олександр Сергєєв. — Такі навчання проводяться щомісяця. Ми залучили всіх голів адміністрацій, міст та селищ. Ці люди відповідають за територіальну оборону ввірених їм районів та населених пунктів. Тому важливо, аби вони були добре підготовленими. Це особливо необхідно у нас на Донеччині. Адже не можна виключати ескалації збройної агресії ворога.

Під час навчань військовозобов’язані опановували прийоми та способи ведення вогню з різноманітної стрілецької зброї, основи тактики оборонного бою та інженерної підготовки. Досвідчені інструктори також навчали працювати з навігаційною апаратурою, визначати координати цілей, влаштовувати мінно-вибухові загородження та надавати медичну допомогу пораненим.

Директор департаменту з питань цивільного захисту мобілізаційної та оборонної роботи військово-цивільної адміністрації Донецької області Валерій Кобижча зазначив, що питанню територіальної оборони приділяється дуже важлива увага. Подібні навчання дають змогу відпрацювати єдині методику та підходи щодо формування, комплектування, проведення заходів бойового злагодження і виконання завдань підрозділами територіальної оборони.

— Ми приділяємо багато уваги територіальній обороні області, — розповідає Валерій Кобижча. — Адже добре пам’ятаємо 2014-рік. Тоді територіальною обороною в країні ніхто не займався. Тож коли прийшов ворог, не змогли швидко організуватися і дати відсіч. Ми не маємо права повторювати своїх помилок. З початком російської агресії до питань оборони серйозно ставляться не лише органи військового управляння, а й органи державної влади, адже загроза існує не лише ззовні. Є прихована загроза зсередини у вигляді дестабілізуючих елементів, які працюють на країну-агресора. Завдяки таким навчанням, люди, на яких покладені обов’язки територіальної оборони, у разі необхідності зможуть ефективно протистояти цим проявам, захистити себе, своїх громадян та свої сім’ї.

Варто зазначити, що за проведенням «Єдиного стрілецького дня» спостерігали литовські та естонські військові делегації, які відмітили відповідність програми підготовки стандартам НАТО.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
24 февраля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00085902214050293 [2] => 0.1542010307312 )