здоровье

В Украине создадут электронный реестр листков нетрудоспособности

26 октября 2017
10:38
559
Поделиться:

Ввести электронные больничные можно будет уже через год

Мінсоцполітики, Міністерство охорони здоров'я, Фонд соціального страхування спільно з проектом «Разом проти корупції» розпочнуть роботу над створенням електронного реєстру листків непрацездатності. Про це повідомляє zaxid.net.

Як зазначається, впродовж року в Україні щороку видають понад 7 млн паперових лікарняних. При цьому 20% з них – видані з порушеннями або сфальсифіковані, адже чимало пацієнтів для довідки симулюють різні хвороби. Це означає, що як держава, так і бізнес часто втрачають кошти, доплачуючи своїм працівникам. «Найближчим часом представники Фонду соціального страхування України з представниками Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства соціальної політики України та наші експерти розпочнуть роботу над створенням сервісу для електронного реєстру листків непрацездатності», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на сьогодні в Україні діє понад 8 тис. лікарень, які видають лікарняні, при цьому лише половина з них мають комп’ютери для запровадження електронного обігу документів. Втім система працюватиме таким чином, що для функціонування майбутнього електронного обігу лікарняних потрібен хоча б один комп'ютер у лікарні, який під'єднаний до мережі Інтернет. Лікар матиме доступ лише до своїх записів, в той час як головний лікар – до всіх записів, зроблених у медустанові, а вже контрольна організація та МОЗ – до всієї бази даних.

Запровадити електронні лікарняні можна буде вже за рік.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
19 января 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0011720657348633 [2] => 0.095393896102905 )