Экономика

В Киеве представили мобильный минометный комплекс (фото, видео)

29 октября 2017
17:52
4126
Поделиться:

Державне підприємство «Укроборонсервіс» представило новий вітчизняний зразок озброєння на XIV Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2017» у Києві, повідомляє Главное з посиланням на ukrmilitary.com.

Вперше концепцію самохідного міномета на базі бронеавтомобіля «Барс-8» «Укроборонсервіс» продемонстрував рік тому, в рамках попередньої виставки «Зброя та безпека-2016». Сьогодні у держпідприємства з'явився закордонний партнер. Нова розробка - з'єднання досвіду і практики фахівців двох структур - ДП «Укроборонсервісу» та іспанської компанії Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

UKR-MMС - Ukrainian Military PagesПерший прототип Мобільного мінометного комплексу (ММК) калібру 120 мм на «Зброя та безпека-2016»

Автоматизований мобільний мінометний комплекс UKR-MMС втілив в собі найбільш ефективні рішення у відповідь на потреби військових з урахуванням сучасних конфліктів. Це відсутність суцільних ліній фронту, підвищення ролі тактичних підрозділів на полі бою, необхідність боротьби з виявленими цілями протягом обмеженого часу. Також було враховано зарубіжний досвід застосування рухливих мінометних комплексів - як в локальних конфліктах, так і при побудові мобільної оборони і захисту державного кордону за допомогою маневрених вогневих груп на базі мінометів з їх інтеграцією в систему розвідки і виявлення.

UKR-MMС - Ukrainian Military Pages

Комплекс повинен мати можливості вразити ціль, з високою точністю і в мінімальний час, швидко згорнутися і висунутися на нову позицію для виконання наступного вогневого завдання. Все це реалізовано в комплексі UKR-MMС, який, як і його прототип розміщується на мобільній броньованої платформі «Барс-8».

«Ми створювали UKR-MMС, в першу чергу, як високоточний засіб вогневої підтримки мотопіхотних підрозділів рівня рота-батальйон. Основними складовими елементами мобільного мінометного комплексу є система управління вогнем, апаратура управління, механізм приведення в бойове положення і наведення міномета, безпосередньо сам міномет - точніше, його ствол. Все це, включаючи боєкомплект, розміщується на бойовій машині, яка здатна самостійно виконувати бойові завдання», - пояснив заступник генерального директора ДП «Укроборонсервіс» Денис Шарапов.

Бойова машина оснащена автоматизованої цифровою системою управління вогнем. Для наведення використовуються механізми і приводи, керовані системою управління вогнем (СУВ). Час готовності до стрільби з похідного положення - 35 секунд. Час переведення з бойового положення в похідне - не більше 25 секунд. Максимальна дальність стрільби зі штатної міномета 2Б11 при використанні штатних боєприпасів - до 7,2 км. Досвідчений розрахунок може забезпечити скорострільність до 12 пострілів в хвилину. Екіпаж бойової машини складається з трьох осіб, один з яких - водій.

Швидкість застосування і точність влучення в ціль досягається технічними і програмними рішеннями. Комплекс оснащений комп'ютеризованою СУВ. Розрахунок на дисплеї бачить потенційні цілі. Наведення виконується автоматично з використанням комп'ютеризованого пристрою наведення. Таблиці для стрільби, дані від геоінформаційної системи і дані про цілі зберігаються в комп'ютері СУВ кожної бойової машини.

UKR-MMС - Ukrainian Military Pages

Після виходу бойової машини на вогневу позицію забезпечується її автоматична топографічна і курсова прив'язка, приведення системи в бойове положення; автоматичний розрахунок установок для стрільби; наведення міномета на ціль; відновлення параметрів наведення ствола після пострілу; коригування вогню за даними, отриманими від коригувальника або оператора безпілотного авіаційного комплексу (БпАК). Після чого окремий розрахунок або взвод швидко залишає позицію для запобігання ураження вогнем у відповідь. Для управління комплексом розроблений простий програмний інтерфейс, більшість операцій здійснюються натисканням однієї кнопки.

UKR-MMС - Ukrainian Military Pages

У комплексі UKR-MMС, в порівнянні з попередньою версією мінометного «Барса-8», застосована зовсім інша конструкція розгортання міномета і конструкція опорної плити. Механізм приведення в бойове положення і наведення міномета та опорна плита, розроблені іспанськими партнерами ДП «Укроборонсервіс» - Everis Aeroespacial у Defensa S.L.U.

При транспортуванні міномет укладається в горизонтальному положенні, а для стрільби він за допомогою пневматичної системи розгортається назад. Кути горизонтального наведення становлять ± 60°, вертикального наведення від 45° до 90°, наведення міномета здійснюється за допомогою електромеханічних приводів. Також є резервний режим ручного дублювання, який використовується в разі пошкодження системи в бою. Опорна плита 120-мм міномета, що встановлюється на задній платформі машини, передає сили відкату на ґрунт. Після проведення пострілу за допомогою механізму міномет може бути згорнутий і підготовлений до транспортування за кілька секунд.

UKR-MMС - Ukrainian Military Pages

Механізм приведення в бойове положення і наведення міномета цікавий тим, що в ньому можуть встановлюватися стволи мінометів калібром від 81-мм до 120-мм. Але найбільш ефективні міномети калібру 120-мм, як вдалий компроміс між ваговими і габаритними показниками і вогневою міццю. Конструкція системи дозволяє встановлювати її на шасі вантажопідйомністю від 1,5 тонн без його посилення і значних доопрацювань. Це можуть бути пікапи 4х4, броньовані автомобілі 4х4, вантажні автомобілі, гусеничні і колісні бронетранспортери. У ДП «Укроборонсервіс» розроблено кілька версій таких рішень для експортних замовників.

Найбільш ефективно використовувати рухливі міномети в складі мінометної батареї, де забезпечується весь цикл бойового управління - починаючи від виявлення цілі. За підсумками консультацій з військовими в ДП «Укроборонсервіс» були розроблені пропозиції щодо штатної структурі мінометної батареї на базі комплексу UKR-MMС.

Мінометна батарея на базі комплексу UKR-MMС включає:

 • командування
 • взвод управління і розвідки
  • відділення розвідки з БпАК і засобами передового виявлення
  • відділення розвідки і коригування вогню
 • два мінометних взводи
  • три комплекси UKR-MMС
  • відділення підвозу боєприпасів

Загальна чисельність батареї - 24 особи. Всього - 11 машин, з яких 6 - безпосередньо бойовий комплекс UKR-MMС.

UKR-MMС - Ukrainian Military Pages

Комплексу UKR-MMС під силу вирішення всього спектру бойових завдань в умовах гібридних воєн і локальних конфліктів низької інтенсивності. Він може забезпечити підтримку мотопіхотних частин і підрозділів у наступі та обороні, придушити навісним вогнем засоби противника, розташовані за природними або штучними укриттями, підтримати артилерійським вогнем дії рейдових груп, знищувати диверсійно-розвідувальні групи противника, застосовуватися при боротьбі з мобільними терористичними групами.

Комплекс UKR-MMС, як очікується, знайде місце в бойовому порядку Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Силах спеціальних операцій ЗС України. Також як замовника ДП «Укроборонсервіс» розглядає Національну гвардію і Держприкордонслужбу. Також паралельно ведуться переговори з рядом зарубіжних покупців.


Тактико-технічні характеристики (варіант на базі БА «Барс-8»)


Загальні:

База: бронеавтомобіль «Барс-8» (або інший)

Повна маса: до 12000 кг

Екіпаж: 3

Довжина: 6707 мм

Ширина: 2525 мм

Висота: 2475 мм

Колісна база: 3670 мм

Колісна формула: 4х4

Кліренс: 280 мм

Двигун: дизель Cummins об'ємом 6.7 л, потужністю 385 к.с.

Коробка передач: 6-ступінчаста МКПП

Швидкість руху: до 120 км/год

Ємність паливних баків: 197 л

Бронювання: STANAG 4569 Level 2

Озброєння:

120-мм міномет 2Б11 (або інший 81(82)/120-мм міномет)

Максимальна дальність стрільби: 7200 м

Скорострільність: 12 постр/хв

Кути горизонтального наведення: ± 60°

Кути вертикального наведення: від 45° до 90°

Боєкомплект (возимий): 60 мін

Час переведення з похідного положення у бойове: 35 с

Час переведення з бойового положення у похідне: 25 с


 
 
На озброєнні (використання)


UKR-MMС готується до відомчих випробувань.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


27 мая 2022
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069594383239746 [2] => 0.12239503860474 )