ТОП-темы:       Взрывы на артскладе в Ичне   
культура

В Харькове пройдут показы XIV Странствующего фестиваля документального кино о правах человек

14 ноября 2017
09:22
873
Поделиться:

З 17 по 26 листопада у Харкові в кінотеатрі «8 ½» відбудуться покази XIV Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Для багатьох шанувальників жанру це майже єдина можливість побачити сучасну авторську документалістику. Більшість з цих фільмів не будуть представлені в іншому глядацькому форматі.

Цього року відкриватиме Фестиваль у Харкові документальна стрічка «Війна химер» (Україна). Це художня історія на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив в Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів-солдатів. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Це історія їхньої подорожі до лінії фронту та спроби спільного життя опісля всього. Стрічка є переосмисленням власного досвіду режисерки Анастасії Старожицької.

Руйнуючи межу між екраном і глядачем, о 19.00 17 листопада в кінотеатрі «8 ½» режисерки Анастасія та Марія Старожицькі, разом з героєм фільму «Лавром» особисто представлятимуть фільм харків’янам.(Вхід вільний)

18, 19 та 20 листопада на великому екрані кінотеатру «8 ½» Docudays UA презентує добірку найкращих короткометражних фільмів.

21 листопада – яскравий повнометражний фільм-спостереження «Ама-Сан» (Португалія, Швейцарія, Японія), Клаудії Варежау, що змальовує повсякдення японських жінок, які без жодних обладунків занурюються в море, полюючи на молюсків. У стрічці ми бачимо не глянцеві образи, звиклі для туристів, а звичайних пірнальниць із маленького рибальського селища.

22 та 23 листопада – панорама української документалістики. Це найочікуваніша програма Фестивалю. Національний конкурс зростає з року в рік – і в якості, і в кількості фільмів. Ми пишаємось тим, що цього року з 29 фільмів, що увійшли до програми Мандрівного фестивалю, 9 знято саме українськими кінематографістами.

24 листопада є нагода подивитися на життя тих, чиї права не регулюються «загальними правами людини». Фільм «Народжені бути вільними», Ґаяне Петросян (Великобританія, Росія), розповідає про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції. Цієї весни на Docudays UA-2017 стрічка отримала приз глядацьких симпатій.

25 листопада – «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» – це не лише історія протестів проти знесення історичної будівлі кінотеатру в Стамбулі, а й про боротьбу проти комерціалізації публічного простору й проти того, як його привласнює великий капітал. Пригадаємо, що саме із бажання громадян реалізувати своє «право на місто» розпочалася хвиля протестів по всій Туреччині у 2013 році – з площі Таксім і спротиву вирубці парку Ґезі. Як багато спільного між мешканцями Стамбулу та харків’янами! Адже саме боротьба за кінотеатр «Боммер» у Харкові кілька років тому стала прикладом того, як харківські активісти вибороли право на збереження культурного осередку та історичної будівлі. Запрошуємо до дискусії про збереження архітектурної спадщини. (Вхід вільний)

26 листопада – особливий день, особливий фільм – «Dixie Land», Романа Бондарчука Латвія, Україна, Німеччина). Дитячий оркестр «Dixieland» виконує марш. Учитель слухає. Здається, щастя триватиме вічно. Але дорослішання – невідворотне. Ця кінострічка про дуже важливі спогади, що залишаються з нами назавжди, коли ми перетинаємо межу між дитинством і…

Нагадаємо, покази відбудуться 17-26 листопада, кінотеатр «8 ½», вул. Донець-Захаржевського 6/8. Початок усіх сеансів о 19.00.

Але ж Фестиваль – це не тільки кінотеатральні перегляди. Під час мандр Docudays UA у Харківській області відбуватиметься безліч інших подій: творчі зустрічі з режисерами і героями кінострічок, круглі столи, інтерактивні лекції, дискусії тощо.

Більш детально про всі події Фестивалю – на фейсбук-сторінці або на сайті Мандрівного фестивалю.


Теги: кино
загрузка...

комментарии
загрузка...

16 октября 2018
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00098299980163574 [2] => 0.53106999397278 )