общество

Ученые спрогнозировали погоду на зиму

3 декабря 2017
13:21
3441
Поделиться:

Минулого тижня завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокового прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України (УкрГМІ) доктор фізико-математичних наук, професор Вазіра Мартазінова представила прогноз погодних умов на зимовий період 2017/2018, повідомляє Главное з посиланням на Фейсбук УкрГМІ.

Згідно з висновками вчених УкрГМІ, в першій декаді грудня має бути похолодання (вночі, можливо, до –15°С, удень – близько –4…–6°С). У середині місяця очікується потепління – денні температури піднімуться вище 0°С і подекуди сягатимуть +5…7°С. У цей час можливі штормові процеси. Наступне різке похолодання (до –16…–18°С) має відбутися близько 27–28 грудня 2017 року й стане значно відчутнішим за попереднє, проте довго не протримається. Після настання Нового року – в перших числах січня, можливо, короткочасно температура підвищиться до додатних значень, а потім зміниться різким похолоданням із температурою вдень –5…–10°С, нічні температури в цей період можуть бути низькими. В другій половині місяця температура підвищиться, і наступне різке короткочасне похолодання станеться до середини лютого на більшій частині території України.

Що ж стосується опадів, то в грудні вони випадатимуть головно перед різкими похолоданнями й потепліннями – у вигляді дощу, мокрого снігу, ожеледі. В середині грудня можлива ожеледиця: переохолоджені краплі атмосферної вологи, досягаючи поверхні землі після різкого потепління, утворюватимуть покрив на зразок ковзанки. Проте загалом грудневі опади будуть незначними, а сніговий покрив, якщо й утвориться, то вже в середині місяця розтане. Найбільша ж кількість опадів – здебільшого у вигляді снігопадів і налипання мокрого снігу – спостерігатиметься з кінця січня до першої декади лютого.

Складений науковцями УкрГМІ прогноз погодних умов дає змогу зробити висновок про те, що прийдешня зима в Україні не буде аж такою морозною, як про це нині нерідко йдеться в повідомлення вітчизняних і зарубіжних ЗМІ. Окремі дні будуть морозними, проте похолодання не триватимуть довго. Загальна картина, з одного боку, має цілком сприятливий вигляд, адже українці, зокрема, витратять менше коштів на опалення. З іншого боку, збитків може зазнати сільське господарство – через вкрай нестійкий температурний режим і дефіцит опадів протягом та наприкінці зими. Недостатньо вдалим цей сезон може виявитися й для туристичної галузі: в Карпатському регіоні випаде менше опадів, а сніговий покрив буде нестійким. Любителям лижного спорту В. Мартазінова порадила уважно стежити за інформаційними повідомленнями українських медіа: після випадання сніг зазвичай триматиметься близько 10 днів – з огляду на це й варто планувати свій зимовий відпочинок. Похибка прогнозу не перевищує ± 2 дні.

Загалом, як наголосила В. Мартазінова, ця зима не надто відрізнятиметься від кількох попередніх (2015–2017 рр.), але відрізнятиметься від зим, скажімо, 20-річної давнини нестійким зимовим «нулем»: якщо раніше температурні значення, впавши нижче цієї позначки, не піднімалися аж до кінця зими – початку весни, то тепер плюсові температури почастішали. Тому, наприклад, озимі культури, що проростають під час потепління, вимерзають при різкому похолоданні за одночасної відсутності захисного для них снігового покриву або утворення льодяної кірки. Важко пристосуватися до різких змін температури й людям, особливо тим, котрі страждають на хронічні захворювання, зокрема серцево-судинні.


Теги: погода

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 946 510 
+10 282
Болеет:  
424 645 
+3 509
Выздоровело:  
1 482 079 
+6 523
Умерло:  
39 786 
+250
Привито:  
449 194 
+3 333

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00089597702026367 [2] => 0.16436696052551 )