общество

Аваков: с 1 января 2018 года на государственной границе заработает система фиксации биометрических данных граждан (фото)

21 декабря 2017
12:06
1611
Поделиться:

Сьогодні, 21 грудня, Державна прикордонна служба України презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. Презентація відбулася у Міжнародному аеропорту «Київ»(Жуляни). У заході взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Запуск системи фіксації біометричних даних Держприкордонслужби – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону та вдосконалення системи прикордонного контролю. Вона стане однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Як повідомив Олександр Турчинов, РНБО прийняла рішення щодо посилення контролю при перетині кордону громадянами, а також особами без громадянства. Насамперед, це стосується громадян Російської Федерації, через кордон з якою на територію нашої держави потрапляють шпигуни, диверсанти і провокатори.

«Кабінет міністрів за дорученням РНБО затвердив перелік країн міграційного ризику. Серед цих країн найбільшу проблему ми маємо з Російською Федерацією. І наступного року вона буде вирішуватися», – наголосив Олександр Турчинов.

Він повідомив, що ставиться низка завдань: в’їзд в країну за біометричними паспортами, проведення верифікації та ідентифікації за біометричними даними, зокрема за відбитками пальців. Також ідеться про попередження про в’їзд в країну з поясненням мети візиту.

«Також МВС буде запроваджувати систему фіксації перебування громадян з країн міграційного ризику і, перш за все з РФ, на територію України. Увесь цей комплекс заходів посилить безпекову позицію держави», – сказав Олександр Турчинов.

Як підкреслив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, презентована сьогодні система, розпочинає роботу у перший день нового року у вже обладнаних 157 пунктах. Далі будуть належним чином оснащені всі пункти пропуску на українському кордоні, що дозволить завадити потраплянню на територію держави кримінальних елементів і осіб, що мають сумнівні цілі.

«Ми перекриємо всі пункти стаціонарні пропуску, а потому – і малі пункти пропуску місцевого значення. Ці бази даних дозволять нам увійти в десятку країн з найкращою верифікацією перетинаючи кордон. І вже зараз ми вже входимо до десятки країн за кількістю запитів і відповідей з базами Інтерполу, що дає нам вищу гарантію, що до нас не будуть потрапляти кримінальні елементи», – підкреслив Арсен Аваков.

За його словами у нинішній ситуації цей захист найактуальніший з точки зору перетину осіб з країн Азії, Близького Сходу, РФ. Але цей перелік буде постійно моніторитися, і РНБО прийматиме відповідні рішення.

«Для тих країн, з якими у нас адекватні стосунки, великі угоди, обмін даними – країн ЄС, Канади, США, більшості країн світу – не буде жодних проблем. Для країн, з якими постійно виникають інциденти, і є підстави припускати, що звідти можливий великий потік людей, які хочуть потрапити в Україну з сумнівною репутацією і сумнівними цілями, ми застосовуємо цей спосіб», – сказав Арсен Аваков.

Система, як підкреслив Олександр Турчинов, пов’язана з Державною міграційною службою, Службою безпеки, Національно поліцією. Це дає можливість посилити, як контррозвідувальні заходи, так і боротьбу з криміналітетом. Адже система дає змогу зробити чітку ідентифікації осіб, і унеможливити перетин кордону за підробленими документами, чи документами третіх осіб.

Своєю чергою голова Держприкордонслужби Петро Цигикал підкреслив, що не всі країни, зокрема й європейські, мають такі новітні системи, що зокрема чітко фіксують в’їзд-виїзд.

«Наша система рахує, скільки діб особа, що в’їхала в Україну, знаходиться на її території. Якщо вона прострочила термін 90 діб – ми складаємо відповідні протоколи про порушення порядку перебування. Це новітня система. Дуже мало країн мають такі можливості», – сказав очільник ДПСУ.

Він додав, що з наразі обладнані всі пункти пропуску на російському кордоні та всі авіаційні пункти пропуску. Оснащення пунктів на західному кордоні має бути закінчене до кінця року.

«За надходження необхідного фінансування, з наступного року почнемо обладнувати місцеві пункти пропуски, що знаходяться в районах селах, що не мають стратегічного значення», – повідомив про подальші плани Петро Цигикал.

Теги: Аваков

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.002129077911377 [2] => 0.15631604194641 )