общество

Удивительная история о настоящем волонтере из Харькова (фото)

30 декабря 2017
19:25
4027
Поделиться:

Делай, что можешь! И делай это искренне! Очевидно, таков девиз харьковчанина

Напередодні Міжнародного дня волонтерів голова Харківської ОДА Юлія Світлична вручила державні нагороди та відзнаки облдержадміністрації активним харківським учасникам цього руху. Серед нагороджених – член УТОГ, керівник волонтерської групи «ТехноХунта АТО» Віктор Степанов, якому була вручена висока державна нагорода — медаль "За працю і звитягу".

«Сьогодні я маю честь приєднатися до слів подяки від Президента України і всього українського народу всім тим, хто разом з нами йде по шляху миру, злагоди і дружби. Саме харківський фронт волонтерів - найпотужніший серед волонтерського руху країни. Я дякую всім, хто долучається до проектів, і сподіваюся, що наша робота спільними зусиллями стане ще потужнішим. Нас всіх об'єднало горе, але так само нас всіх об'єднала мета - збереження миру. Цей світ ми сьогодні з вами захищаємо — кожен день », — зазначила Юлія Світлична.

Газета «Наше життя» звернулася до Віктора Степанова з проханням розповісти про його волонтерську діяльність.

Перш за все слід зазначити, що з початку АТО Віктор брав активну участь у буремних подіях, які відбувалися у Харкові. У складі громадського формування «Громадська самооборона Харкова» разом зі своїми побратимами він пройшов грунтовну підготовку і системні тренування, брав активну участь у багатьох заходах з охорони громадського порядку, патрулювання вулиць, попередження протиправних дій тощо. Крім того, був координатором волонтерської групи «Реальна допомога військовим».

Віктор згадує: «Займалися чим завгодно: від трусів і шкарпеток — до тепловізорів і машин. Не раз виїжджав на передову, супроводжуючи вантаж, зібраний волонтерами для наших військових. Доводилося пережити і «нештатні» ситуації, і обстріли, і засади… Один блокпост голіруч зайняли під Донецьком, другий, під Дебальцевем, рознесли гранатами — від нього тільки воронка 5 метрів діаметром зосталася: вибухнув склад боєприпасів та палива. А під Щастям відстрілювалися від сепарів з кулеметів разом з іншими бійцями.

А потім полк «АЗОВ» у своєму реабілітаційному центрі вирішив зробити комп'ютерний клас, щоб бійців, які вже не придатні до служби, навчати роботі на комп'ютерах — спочатку на початковому рівні: користувач інтернету, програми «Офіс» тощо. А хто захоче, тих навчати далі: SEO, створення і розкрутка сайтів, програмування та інше. Але щоб мати цю можливість, потрібно мати техніку, програми… Так з'явився у моїй волонтерській роботі ще один напрямок. Звернувся із закликом через соціальні мережі — і мені почали нести все більше і більше обладнання. Щоб справлятися з цим потоком, мені довелося залишити свою волонтерську групу і сконцентруватися на комп'ютерно-електронному обладнанні, тим паче, що я сам і програміст, і електронник. У підсумку — комп'ютерний клас для азовців менше ніж за місяць був готовий.

А потім пішло все більше запитів від наших бійців із зони АТО. Там комп'ютер потрібен, там принтер, там рації, там ще щось... А в тому підрозділі потрібно полагодити, скажімо, ноутбук ... Допомога йшла спочатку з Харкова — від адміністраторів і користувачів «ХарківФоруму», а потім з Києва та інших міст. А потім пішла допомога і з-за кордону: Греція, Німеччина, США, Швейцарія, нещодавно підключився Ізраїль.

А «ТехноХунті» вже скоро три роки… Почалася вона з поста на «ХарківФорум». До проекту «ТехноХунта» підключилися вже 3 сервісних центри в Харкові і 1 — у Хмельницькій області. Допомагають з ремонтом ноутбуків, принтерів та іншого обладнання — безкоштовно.
Працюємо далі.

І те, що я зараз отримав нагороду — це не стільки моя заслуга, скільки всіх тих, хто допомагав і допомагає в цій нелегкій справі».

Погодьтеся, що після такої розповіді було б доречним сказати: долучайтеся до справи і ви!

Як це зробити? Дуже просто: звертайтеся за e-mail: [email protected]

skype: Hardolog

Карта «Приватбанку»: 4149 4978 1902 3161 (Степанов Виктор Валентинович).


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 872 785 
+11 680
Болеет:  
418 812 
-2 796
Выздоровело:  
1 416 215 
+14 019
Умерло:  
37 758 
+457
Привито:  
388 401 
+10 135

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00076794624328613 [2] => 0.17498993873596 )