Общество

Более 5 тыс. гвардейцев нырнули в прорубь на Крещение (видео)

19 января 2018
21:18
1433
Поделиться:

19 січня військовослужбовці Нацгвардії Головного управління й підрозділів усіх територіальних об’єднань відсвяткували Водохреща. Заходи проходили у всіх містах розташування військових частин і навіть у зоні проведення АТО. Усі охочі взяли участь у християнській церемонії купання в ополонці.

«Водохреща об`єднує людей по всьому світу вже більше двох тисяч років, Ісус Христос очистив своїм хрещенням води Йорданії для кожного віруючого, щоб ми могли зцілюватись священною водою», - зазначив капелан 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка протоієрей Тарас.

43 капелани Національної гвардії України у різних куточках України провели богослужіння, обряди освячення води та спільно із військовослужбовцями помолилися за торжество любові, християнських цінностей, миру в Україні та здоров’я для кожного – фізичного і духовного.

Заступник командувача НГУ Микола Балан розповів, що приєднується до спільної традиції купання в ополонці разом з іншими військовослужбовцями вже понад 15 років, незалежно від місця проходження служби, і додав, що ще жодного разу на його пам’яті після цього ніхто не захворів, але робити це треба лише по добрій волі і за власного бажання. «Водохреща згуртовує, очищує, надає міцного здоров'я на весь рік», — наголосив генерал-лейтенант Микола Балан.

Близько сотні офіцерів Головного управління НГУ на чолі командуванням, яке своїм прикладом мотивувало підлеглих, першими пірнули у святу воду. Незважаючи на достатньо низьку температуру води, офіцери сміливо занурювалися в ополонку, демонструючи свою відданість здоровому способу життя, християнським віруванням і козацьким традиціям.

Загалом же, понад 5000 військовиків Нацгвардії долучилися до найбільш екстримальної традиції – занурення і молитви очищення в ополонках водоймищ. Для декого – це вже звична традиція, а деякі чоловіки та жінки з Нацгвардії зробили це вперше. Усі опитані запевнили, що продовжуватимуть виконувати цей звичай і надалі!

Після Хрещенського купання військові мали можливість перевдягнутися і випити гарячого чаю, поїсти страв польової кухні.

Як стверджує капелан військової частини 3051 отець Олег Гаврилюк. «Цей обряд здавна гартує не лише тіло воїна, а і його дух. Наші солдати довели, що вони є справжніми нащадками козаків і сильні духом захисники Батьківщини».


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00071907043457031 [2] => 0.090090036392212 )