общество

Изменения, которые сделали Нацгвардию более сильной

16 февраля 2018
06:58
998
Поделиться:

Комментарий командующего НГУ Юрия Аллерова

На початку минулого року Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію розвитку Національної гвардії України на період до 2020 року. У документі визначені основні принципи та напрямки вдосконалення НГУ як мобільного боєздатного сучасного військового формування у секторі безпеки та оборони нашої держави.

Для реалізації Концепції передбачено два етапи. Перший завершився 2017 роком. У минулому році Національна гвардія України перейшла на систему державних електронних закупівель «ProZorro». За її допомогою було проведено 6800 процедур закупівель на загальну суму майже 3 мільярди гривень. У підсумку економія коштів державного бюджету сягнула понад 75 мільйонів гривень від очікуваної вартості. Таким чином було закуплено озброєння, спеціальні засоби та обладнання у розмірі 100% від Державного оборонного замовлення. Також вдалось покращили рівень оснащення підрозділів сучасними системами військового радіозв'язку. За рік придбали близько 2 тисяч засобів цифрового радіозв’язку. Крім цього оснастили підрозділи сучасними засобами військової розвідки тактичного рівня, в тому числі безпілотними авіаційними комплексами.

У сфері роботи з особовим складом було запроваджено нові форми комплектування. Почали функціонувати столичний відділ комплектування та ідентичні підрозділи у містах Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Для проведення більш якісного професійно-психологічного відбору кандидатів на військову службу впроваджено автоматизовані психодіагностичні комплекси. У якості спонсорської допомоги від Посольства США в Україні отримано 6 сучасних поліграфів та проведено підготовку спеціалістів. За минулий рік до лав гвардійців-контрактників додалось близько шести тисяч військовослужбовців.

Водночас, у Нацгвардії були створені підрозділи військового резерву та проведені їх перші збори. У поточному році планується проведення навчання у всіх військових частинах, де передбачено штатним розкладом резервні роти. Для підвищення ефективності роботи системи управління НГУ введений в експлуатацію сучасний ситуаційний центр інтегрований в загальнодержавний телекомунікаційний простір та допоміжний пункт управління (на рухомій базі) Головного управління НГУ. Створені допоміжні пункти управління (на рухомій базі) територіальних управлінь НГУ та військових частин оперативного призначення. Це дає змогу здійснювати управління гвардійськими підрозділами в режимі он-лайн, використовуючи закриті канали зв’язку.

Кардинальних змін зазнала система підготовки особового складу. На заміну застарілому радянському підходу було обрано сучасні загальноєвропейські стандарти професійного навчання військовослужбовців. Серед основних змін – вдосконалення інфраструктури навчальних закладів НГУ, впровадження системи модульної підготовки особового складу та підрозділів, створення школи підготовки інструкторів та головних сержантів. Тільки за минулий рік сертифікати про закінчення відповідного рівня підготовки здобуло понад півтисячі спеціалістів.

Узимку 2017-го з метою вивчення та запровадження у процес підготовки військовослужбовців закордонного досвіду різних силових структур в Нацгвардії було створено Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів. На його базі планується здійснювати підготовку військовослужбовців щодо підтримання правопорядку під час масових заходів та надзвичайних ситуацій, забезпечення громадської безпеки при виконанні завдань у повсякденній діяльності, боротьби з проявами тероризму, виконання миротворчих завдань у складі багатонаціональних сил Організації Об’єднаних Націй.

Для набуття досвіду закордонний силових структур військовослужбовці Національної гвардії активно залучаються до участі в міжнародних військових навчаннях та тренуваннях. Гвардійці були учасниками українсько-американських навчань «Fearless Guardian», багатонаціональних військових навчань «Rapid Trident» на Львівщині та «Sea Breeze» – на території Одеської та Миколаївської областей. Також бійці Нацгвардії представляли Україну під час навчань Європейських сил поліції (EUPST) у Франції та міжнародних навчаннях в Румунії.

За останні роки Національна гвардія значно розширила напрямки міжнародної співпраці. Протягом 2017-го для поглиблення співпраці з аналогічними структурами країн Європи та світу делегації НГУ здійснили офіційні візити до Національної жандармерії Франції, Народної озброєної міліції Китайської Народної Республіки, Збройних сил Республіки Польща та до 7-го Командування з підготовки особового складу Збройних Сил США у Європі (Федеративної Республіки Німеччина). В Україні з офіційними візитами побували делегації жандармерії Румунії, жандармерії Турецької Республіки, Національної гвардії Національних Збройних Сил Латвії.

У жовтні 2017-го Національна гвардія України отримала статус повноправного члена Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP. Таким чином НГУ стала першим силовим формуванням України, що досягло такого рівня визнання аналогічними структурами країн Європи та світу. За словами командувача Національної гвардії України генерал-полковника Юрія Аллерова, отримання такого статусу було результатом наполегливої роботи кожного гвардійця на шляху реформування в рамках Євроатлантичного курсу держави.

– Вступ до FIEP відкрив для нас розширені можливості обміну досвідом у галузях, що становлять спільний інтерес для споріднених структур-членів Асоціації. Наразі, це значно посилює підтримку іноземних партнерів в процесі реформування Національної гвардії України та сприяє приведенню нашої діяльності до норм та стандартів правоохоронних формувань країн-членів FIEP, – зазначив також Юрій Володимирович.

Відповідно до Концепції розвитку НГУ повністю відновлені непорушні військові запаси для забезпечення формувань воєнного часу. Покращено систему харчування особового складу. Тепер оновлені стаціонарні їдальні пропонують військовослужбовцям страви на вибір. А замість застарілого «сухого пайка» бійці споживають «добовий польовий набір продуктів». Для організації повноцінного харчування під час несення служби у відриві від пунктів постійної дислокації закупили автобуси-їдальні та кухні-їдальні, а на базі причепів розробили автомобільні мобільні пункти харчування та інші технічні засоби. У минулому році для надання медичної допомоги військовослужбовцям закуплені нові санітарні автомобілі, польові мобільні медпункти, мобільний рентген-комплекс на базі автобуса.

За новим зразком було розроблено та запроваджено форму одягу. Від недавніх пір основний колір повсякденної форми підрозділів охорони громадського порядку, охорони дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав синій, інших частин та підрозділів – захисний колір. Національна гвардія України успішно виконує поставлені керівництвом держави також завдання щодо забезпечення особливо важливих інтересів країни та суспільства, а також їх захисту від зовнішніх і внутрішніх загроз. Зазначимо, що протягом минулого року Нацгвардія спільно з Національною поліцією України забезпечили охорону громадського порядку під час майже 80 тисяч масових заходів, у яких взяли участь понад 26 мільйонів громадян. А з грудня 2017 року на підрозділи з конвоювання НГУ додатково було покладено функцію щодо охорони 117 судів, органів та установ системи правосуддя. Щоденно для виконання зазначених завдань залучається понад 400 гвардійців.

Поряд із цим Нацгвардія України першою серед вітчизняних силових структур офіційно впровадила службу військового духовенства. На даний час у військових частинах НГУ працевлаштовані майже півсотні капеланів. Від початку проведення АТО більшість священиків перебувають поруч із воїнами в зоні бойових дій.

Запроваджено основні принципи гендерної інтеграції в діяльності НГУ на вимогу реалізації міжнародних зобов’язань, положень Національного плану дій та Плану заходів МВС з виконання резолюції РБ ООН №1325 «Жінки, мир, безпека».

Створено підрозділ військово-цивільного співробітництва. За 2017 рік близько сотні тон гуманітарного вантажу було доправлено місцевому населенню Луганської та Донецької областей.

Протягом минулого року збільшили обсяги придбання та будівництва житла для військовослужбовців. За підсумками року коштом всіх джерел фінансування ми отримали 310 квартир. Керівництво держави особливо піклується про сім'ї військовослужбовців, щоб вони проживали в гідних умовах.

Уже незабаром Національна гвардія України святкуватиме четверту річницю від дня свого створення. За короткий час функціонування це відносно молоде військове формування пройшло непростий шлях реформування та вдосконалення. І підтвердженням того, що НГУ рухається вірним шляхом, є чимала підтримка гвардійців серед українського суспільства. За підсумками соціального дослідження проведеного наприкінці 2017 року Національній гвардії України довіряють понад 52 % опитаних громадян.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

20 августа 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00099301338195801 [2] => 0.13676786422729 )