политика

В Минске договорились о восстановлении мобильной связи в ОРДИЛО

14 марта 2018
19:18
794
Поделиться:

Об этом сообщила на своей странице в соцсети пресс-секретарь представителя Украины в трехсторонней контактной группе в Минске Леонида Кучмы Дарка Олифер.

За підсумками сьогоднішньої роботи Тристоронньої контактної групи.

Незважаючи на оголошене “весняне перемир'я” безпекова ситуація залишається тривожною. Як і під час попереднього “різдвяного перемир'я”, спочатку спостерігалося зменшення кількості порушень режиму тиші; за даними ООН впродовж січня-лютого 2018 року на Донбасі не зафіксовано жодної загибелі цивільних осіб. Проте сталого миру так і не забезпечено. Так, з 5 по 12 березня 2018 року з боку РФ/НЗФ зафіксовано 29 обстрілів, з них 28 були прицільними. При цьому 9 разів було використано зброю, заборонену Мінськими угодами, зокрема, 80 мм та 120 мм міномети.

Задля настання всеосяжного миру на території Донбасу РФ має здійснити відповідний вплив на ОРДЛО і припинити постачання техніки, озброєння, палива та найманців через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону; забезпечити безперешкодний доступ співробітникам СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО із прикордонними ділянками включно; вивести з території Донбасу всі НЗФ, озброєння, техніку.

Дотримання всього пакету Мінських угод – ключ до подальшого врегулювання ситуації на Донбасі. Меморандум від 19 вересня 2014 року слід виконати у повному обсязі – це, в тому числі, питання дотримання лінії розмежування, яка була встановлена цим документом та передбачала, зокрема, український контроль над м. Дебальцево; демілітаризація Кальміуського, Саханки, Кумачово, Новоазовського; створення в прикордонних районах зон безпеки.

Триває робота зі звільнення заручників. При цьому наполягаємо: на всіх етапах звільнення людей профільні міжнародні організації повинні здійснювати прискіпливий моніторинг усього, що відбувається – насамперед, це передбачає їхній безперешкодний доступ до незаконно утримуваних осіб.

Крім того, необхідно розблокувати реалізацію важливої гуманітарної ініціативи щодо створення тристороннього механізму з пошуку зниклих безвісти за участі України, РФ та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

В рамках підгрупи з соціально-економічних питань досягнуто домовленості щодо алгоритму відновлення мобільного зв'язку на території ОРДЛО. Ця робота відбуватиметься силами компанії “Водафон Україна” за участі ОБСЄ з дотриманням українського законодавства.

Надзвичайно важливо, аби РФ виконала свої обіцянки та вплинула на ОРЛО з метою відкриття КПВВ “Золоте”.

Українська сторона також вчергове озвучила вимогу невідкладно повернути рухомий склад “Укрзалізниці” – йдеться про понад 30 тисяч вантажних та пасажирських вагонів і більш як 300 локомотивів.


Теги: Минск

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...

15 декабря 2018
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00094008445739746 [2] => 0.16966509819031 )