общество

Таланты Нацгвардии: в руках молодого солдата рождаются иконы (фото)

Солдат строкової служби Віталій Костик вже понад рік проходить службу у батальйоні 2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, що дислокується у місті Львові. В цивільному житті Віталій створював віртуальний світ – займався комп’ютерною графікою, але з легкістю писав портрети фарбами чи олівцями, міг малювати на звичайному ґрунті чи піску. Віталій – широкопрофільний художник.

Але прийшовши на службу до Національної гвардії України багато чого йому довелось зробити вперше: дотримуватись суворого розпорядку дня, взяти до рук зброю та виконувати службово-бойові завдання. Саме тут з ним вперше сталась річ, яка точно запам’ятається на все життя, і не лише йому, а й усім військовослужбовцям бригади, теперішнім та майбутнім.

«Одного разу я сидів і малював портрет, - розповідає солдат Віталій Костик, - до мене підійшов наш капелан, отець Андрій. Він подивився на мою роботу і спитав, чи не міг би я намалювати образ. Я спочатку вагався, адже це справді досить важко і абсолютно ново для мене, але згодом погодився. Мабуть, він в мені побачив людину, яка з цим може впоратися. Згодом я приступив до створення зображення образу Святої Богородиці з маленьким Ісусом на руках».

Сам Віталій не хотів копіювати чиюсь роботу. Художник прийняв рішення творити щось своє, неповторне і нове.

«Якщо копіювати чиюсь роботу – втрачається оригінальність. Малювати образ, який народжується в твоїх думках – нелегко. Найважче було створити обличчя Марії і Ісуса, адже насправді ніхто не знає, як вони виглядали, я малював так, як відчував. Хотів, щоб дивлячись на ці образи люди відчували теплоту».

Про свою роботу, здавалось, майстер міг говорити годинами, було видно, що в цей витвір художник вклав душу.

Віталій не єдиний художник у сім’ї. Можливо, хист до малювання образів йому передався від мами, Ярослави Сливки, яка вже багато років малює ікони. Їй замовляють роботи для церков та звичайні віряни.

«Мама більш консервативна, але свою справу знає, - продовжує розповідати Віталій. – Вона опанувала більш традиційні напрямки, а я - комп’ютерну графіку».

У гвардійця безліч творчих планів. До завершення строкової служби солдат Віталій Костик планує закінчити роботу над ще одним образом – Ісуса Хреста.

«Досвід я отримав саме під час строкової служби, і вдячний отцю Андрію, що спонукав мене спробувати свої сили в цьому важкому напрямку, - підвів підсумок розмови Віталій. – Коли строкова служба закінчиться я продовжу малювати, щоправда хочу розвивати себе у світі мультимедіа. Мене вабить створювати «світ у світі». Хоча малювання пензлем надає внутрішньої рівноваги».

В подальшому образи створені талановитим солдатом Віталієм Костиком будуть освячені капеланом 2 Галицької бригади отцем Андрієм та прикрасять капличку військової частини.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
20 февраля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0008080005645752 [2] => 0.11583590507507 )