политика

Рада призвала международное сообщество ввести новые санкции против РФ

22 марта 2018
14:09
928
Поделиться:

Верховная Рада приняла Постановление о непризнании Украиной легитимности выборов президента Российской Федерации на временно оккупированных территориях Украины - Автономной Республике Крым и городе Севастополь. Как сообщает «Главное», «за» проект Постановления №8168-1 проголосовало 255 народных депутатов при минимально необходимом количестве 226 голосов.

С соответствующей инициативой выступила фракция «Народный фронт», в дальнейшем был разработан текст, согласованный большинством фракций.

В частности, в документе отмечается, что результаты этого незаконного голосования являются ничтожными и не имеют никаких правовых последствий. Они также никоим образом не могут свидетельствовать или каким-либо образом быть использованы как свидетельство любого изменения статуса временно оккупированных территорий Украины - Автономной Республики Крым и города Севастополь, определенного Конституцией и законами Украины.

Приводим текст документа полностью:

Заява

Верховної Ради України

стосовно невизнання Україною

легітимності виборів президента Російської Федерації

на тимчасово окупованих територіях України –

Автономній Республіці Крим та місті Севастополь

Рішуче засуджуючи триваючу збройну агресію Російської Федерації проти України, яка розпочалася 20 лютого 2014 року та результатом якої є незаконна окупація частини території України – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей,

підкреслюючи грубе порушення Російською Федерацією основоположних принципів і норм міжнародного права, обов’язків як держави-окупанта, а також своїх міжнародних зобов’язань щодо поваги територіальної цілісності і суверенітету України, які містяться у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештському меморандумі) та низці інших двосторонніх і багатосторонніх договорів, а також в інших міжнародних документах, сторонами яких є Україна та Російська Федерація,

беручи до уваги резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року № 68/262, «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року № 71/205 та «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2017 року № 72/190,

враховуючи рішення та резолюції міжнародних організацій, їх парламентських асамблей, які засуджують агресію російської федерації проти України і спробу незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також підтверджують суверенітет і територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах,

наголошуючи на неприйнятності будь-яких порушень російською окупаційною владою основоположних прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях України, зокрема, в частині проведення 18 березня 2018 року виборів Президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим шляхом незаконного формування 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничих виборчих комісій, визначених Конституцією та законами України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй, Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінсього заключного акта), Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештського меморандуму), Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй «Територіальна цілісність України» № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, та інших міжнародно-правових актів.

Верховна Рада України заявляє таке:

1. Організація окупаційною російською адміністрацією в рамках виборів президента Російської Федерації голосування на тимчасово окупованій території України – Автономній Республіці Крим та міста Севастополь є протиправною.

2. Результати цього незаконного голосування є нікчемними і не мають жодних правових наслідків. Вони також жодним чином не можуть свідчити або будь-яким чином бути використаними як свідчення будь-якої зміни статусу тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України.

3. Істотні обмеження виборчих прав громадян у ході виборчого процесу в Російській Федерації, створення нерівних умов для кандидатів та відсутність справжнього вибору, про які йдеться у попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн. голосів з тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополь суттєво спотворюють результати голосування на виборах президента Російської Федерації в цілому, закономірно ставлячи під сумнів їх легітимність.

4. Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство застосовувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні санкції (обмеження) до осіб, причетних до організації і проведення незаконного голосування під час виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також причетних до систематичних порушень основоположних прав і свобод людини на тимчасово окупованій території України.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter#FreeMarkiv (фото)
Арсен АВАКОВ
Золоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00082993507385254 [2] => 0.11460185050964 )