общество

Дипломат: Три вывода по делу Савченко

22 марта 2018
21:40
2736
Поделиться:

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба відреагував у Фейсбуці на справу Надії Савченко

«Таке буває. Герой може стати злочинцем, а злочинець – героєм

1. Надія Савченко планувала страшний злочин і має понести за нього відповідальність.

Таке буває. Герой може стати злочинцем, а злочинець – героєм. Корупціонер – чесним патріотом, а чесний патріот – корупціонером.

Ми не пророки, щоб наперед знати про кожного, куди його занесе.

2. Не треба соромитися того, що ми підтримували і захищали Савченко під час полону в Росії.

Юридично вона громадянин України, а значить, має право на підтримку, якщо потрапить в біду за кордоном, так само як будь-який інший громадянин.

Політично на той час боротьба за її свободу – це була правильна історія для просування у світі наративу про війну Росії проти України.

Навіть якщо зараз Савченко знову викрадуть, ми маємо витягувати її назад, щоб її справа була розглянута в Україні і відповідальність вона несла в Україні за злочин, який вона планувала проти України.

І ясно, що за кожного нашого політичного в’язня в Росії та на окупованих територіях ми маємо відчайдушно боротися. Усі вони мають повернутися додому.

3. Не треба закликати людей не створювати собі кумирів. Посилання на цю біблійну тезу гарно резонує з свідомістю людей і збирає купу уподобань, але є одна заковика - під кумирами господь мав на увазі ідолів, тобто альтернативних йому богів, а не людей, якими можна захоплюватися і на яких орієнтуватися.

Наше суспільство загнане в глибоке розчарування і зневіру. Нам як ніколи потрібні кумири, щоб вивільняти з суспільства нову енергію і вести людей вперед.

Просто і стосовно кумирів треба зберігати критичне мислення, не чіплятися за них, якщо виявиться, що вони несправжні, і нових обирати спочатку головою, а потім трохи серцем»,- підсумував Кулеба.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
20 января 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00087881088256836 [2] => 0.10469603538513 )