общество

В Херсоне презентовали проект системы контроля за соблюдением прав человека в изоляторах временного содержания

3 апреля 2018
18:26
1386
Поделиться:

Об этом сообщает пресс-служба Национальной полиции

Херсон став другим містом, де в ізоляторі тимчасового тримання запустили систему забезпечення прав затриманих (custody records). Вона передбачає електронну фіксацію всіх дій, що відбуваються із затриманими в ізоляторі тимчасового тримання. Така процедура забезпечує захищеність як затриманих, так і працівників поліції.

У презентації custody records взяли участь керівництво Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Херсонській області, співучасники проекту - представники Міжнародного фонду "Відродження", громадської організації "Експертний центр з прав людини", Української фундації правової допомоги та міжнародні партнери Нацполіції.

«Впровадження цієї системи в херсонському ізоляторі тимчасового тримання це на крок наблизило діяльність поліції Херсонщини до європейських стандартів. Відтепер, затримані та поміщені до ізолятора громадяни в повній мірі захищені від порушень їхніх прав», - підкреслив заступник начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Микола Вербицький.

Цілодобова відеофіксація має захистити затриманих від випадків фізичного та психологічного тиску на них, а поліцейських від безпідставних звинувачень у перевищенні службових повноважень. В ізоляторі працюватимуть спеціально навчені інспектори з прав людини, які гарантуватимуть безпеку та гідні умови перебування особи в ізоляторі тимчасового тримання. Вони будуть інтерв’ювати затриманих, вносити всі відомості про них в електронну базу.

Інспектори з прав людини будуть повідомляти родичам про затримання, слідкуватимуть за своєчасним наданням їм професійної консультації правника, за належною медичною допомогою та іншими правами затриманої особи.

Через систему відеонагляду працівники ізолятора будуть стежити за безпекою затриманих в камерах. Також система попереджає порушення прав людини з боку працівників інших підрозділів поліції. Якщо затримана особа повідомить інспектору про порушення своїх прав, то ця інформація буде ефективно розслідуватися, а винні працівники будуть притягнуті до відповідальності.

«Запропонована система має змінити сам підхід роботи правоохоронців. Адже з одного боку, ми вчимо їх бачити в затриманому в першу чергу людину, яка має ті ж самі права, що й інші. А з іншого – забезпечення прав затриманого й фіксація всіх дій щодо нього в електронній базі повністю захищає самого правоохоронця від скарг про неналежне поводження», - пояснив виконавчий директор Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов.


Теги: СИЗО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00081491470336914 [2] => 0.07348895072937 )