культура

Харьковчане представили в Париже современную украинскую драму (видео)

1 мая 2018
17:40
871
Поделиться:

В Парижі на сцені театру «Піксель» відбулась прем’єра вистави «Репетиція минулого» за п’єсою «Деталізація» сучасного українського драматурга Дмитра Тернового. Це одна з перших постановок сучасної українською драматургії у Франції.

П’єса «Деталізація» була написана за рік до подій на Майдані і багато в чому передбачила їх, в ній вже є барикади, БТРи на вулицях, снайпери на дахах, повідомляє culture-ukraine.

Ще в 2012 році вона була визнана кращою на головному драматургічному конкурсі Східної Європи «Говорити про кордони. Життя в епоху змін», що відкрило їй двері до іноземного глядача. Її перекладено німецькою, польською, французькою мовами, видано та поставлено в Україні, Австрії та Німеччині. П’єсу дуже схвально сприйняла німецька критика. «Шалено складний театральний текст, в якому сцени вирішені в різних стилях», – написала про неї щоденна газета Süddeutsche Zeitung.

В Парижі виставу зробила нова театральна компанія En Details, основу якої складають кілька молодих французьких акторів, і це вже другу постановка, яку компанія випускає під керівництвом українського режисера Ольги Тернової (подружжя Дмитро і Ольга Тернові є засновниками Театру на Жуках в Харкові).

За сюжетом вистави Андрій і Олена живуть в квартирі, за вікнами якої розгортається революційний Майдан. Андрій, відомий музикант, оббиває пороги консульства у спробах отримати шенгенську візу для турне по Європі. Олена майже не виходить з квартири і живе за щільно зачиненими шторами. Але коли сама історія стоїть на порозі, сховатися неможливо. Олену втягує в ланцюг карколомних подій, то смішних і безглуздих, то глибоко трагічних, в результаті яких їй доводиться відмовитися від позиції невтручання та загинути, рятуючи людей на площі…

Основна сюжетна лінія доповнюється сценами, де оживають предмети: посуд, канцелярські папки, печатки, пістолет, бруківка, вимальовуючи ту атмосферу, наслідком якої і став Майдан. Незвичайним є й те, що майже всі сцени вирішені в різних жанрах, які зазвичай не поєднуються в одному драматургічному творі (трагікомедія, трагіфарс, драма абсурду, документальна драма, тощо).


Теги: театр

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

Сегодня
22 августа 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010340213775635 [2] => 0.080249071121216 )