Общество

Харьковские гвардейцы встретились с участником битвы за Берлин (фото)

9 мая 2018
10:10
1204
Поделиться:

Напередодні святкування Дня перемоги, гвардійці 3 бригади оперативного призначення Східного ОТО запросили в гості 94-річного ветерана Другої світової війни, полковника запасу Володимира Бурних.

«В день, коли по радіорепродуктору оголосили, що на нас віроломно напали і почалася війна, я збирався йти до інституту. Він знаходився на сусідній вулиці, я планував подати документи до вступу. Замість інституту пішов до військкомату…», — згадує ветеран перший день війни.

Відразу потрапити на фронт 17-річному Володі не судилося, так само як і вступити у військове училище. Зате юнаку довелося пройти через всі труднощі окупації.

«На фронт зміг потрапити лише після визволення рідного міста, в 19 років, став кулеметником. Потім була Курська битва, визволяв Білорусь і Київ. Я дійшов до Берліна. Там під час жорстоких боїв на лівому фланзі ударної групи, що штурмувала Рейхстаг, мене і поранили»,— розповідає гвардійцям ветеран.

Про перемогу над нацистською Німеччиною юнак дізнався вже в госпіталі.

«Що я хочу вам побажати? Приймайте естафету, вам вже час. Я в дитинстві хотів бути вченим, але життя розпорядилося інакше. Захищайте, вчіться і не бійтесь труднощів в житті!», — побажав Володимир Семенович юнакам.

Проводжали ветерана солдати оплесками стоячи.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
19 мая 2022
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00068998336791992 [2] => 0.081691980361938 )