Общество

2 776 молодых гвардейцев приняли присягу по всей Украине (фото, видео)

20 мая 2018
09:06
4645
Поделиться:

В суботу, в 17 містах України, у 29-ох гвардійських частинах, присягу на вірну службу українському народові склали 2 776 юнаків та дівчат, віком від 20 до 27 років.

Серед загальної кількості – 2664 призовника строкової служби та 112 військовослужбовців-контрактників, які протягом 18 – 12 місяців будуть нести службу в частинах всіх Оперативно-територіальних об’єднань та частинах прямого підпорядкування Національної гвардії України.

В Києві нацгвардійці присягали на трьох головних площах міста: Солом’янській, Софіївській та на площі Конституції (біля Верховної Ради України). Військовослужбовці, які вишикувалися біля головної будівля країни, далі нестимуть службу в першій Президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка.

Генерал-лейтенант Микола Балан, заступник командувача НГУ такими словами почав промову:- «В житті людини не багато клятв, але клятва батькам та країні одна з найголовніших. Саме вам надалі бути надійною опорою країни та гвардії в цей нелегкий час. Офіцери нацгвардійці, звертаюся до вас! Підтримуйте, передавайте досвід та допомагайте солдатам у всьому».

Наголосивши в кінці на важливість формування діалогу між офіцерами та солдатами, які півтора року будуть відповідати за порядок і стабільність громадського порядку в містах України.

Максим Гуменюк - один із 244 новобранців бригади. Йому 20 років і він з Хмельницького. За освітою Максим фінансист, а після служби планує вчитися на кадрового офіцера.

«Я вже пройшов базовий курс підготовки. Графік дуже напружений: по сім годин в день ми вчимося, бігаємо, готуємося до виконання завдань»,- сказав Максим.

Ділиться, що відчуває гордість, приймаючи присягу на площі Конституції, адже: - «це дуже знаковий момент, що відразу націлює мене на основну мою задачу протягом 18 місяців: порядок біля Верховної Ради - це порядок в країні. Безпека Президента - це суверенність України».

Додамо, що в серпні 2015 року четверо військових 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка загинули під стінами Ради, а більше 120-ти зазнали поранень. Наступного 2016 року, нацгвардійці вперше присягнути на вірність народові на площі Конституції, таким чином, вшанували пам’ять побратимів бригади.

271 гвардієць 3 бригади оперативного призначення прийняв військову присягу в Харкові. Трансляцію свята в рамках проекту АТОграф разом із гвардійцями організовали студенти факультету кіно-, телемистецтва Харківської жержавної академії культури:

Тогож дня присягу складали і гвардійці Слобожанської бригади у Харкові:

Фото: Виктория Моисеева, больше фото по ссылке

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
28 мая 2022
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00066113471984863 [2] => 0.1219961643219 )