общество

В Украине изменились правила выезда детей за границу

20 мая 2018
17:04
1660
Поделиться:

Під час перетину необхідно показати довідку про те, що один із батьків не сплачує аліменти (оригінал або завірену копію). Її можна отримати у Державній виконавчій службі протягом 30 днів.

 
Про це повідомляє старший юрист-консул Чернівецького прикордонного загону Михайло КУШНІР, якого цитує МБ.
 
"21 лютого цього року набрала чинності постанова уряду: якщо мама з татом розлучені, а один із батьків не сплачує аліментів протягом шести місяців, то дитина може перетнути кордон без його згоди.
 
Перетин кордону неповнолітніми здійснюється:
 
1. За нотаріальною згодою другого з батьків із зазначенням держави, у яку їдуть, та час перебування у ній, якщо другий із батьків відсутній у пункті пропуску через державний кордон на час його перетину.
 
2. Без нотаріально засвідченої згоди другого з батьків: коли він іноземець або особа без громадянства і це підтверджує запис у свідоцтві про народження дитини, а також один із батьків відсутній у пункті пропуску.
 
 
3. Якщо у паспорті для виїзду за кордон неповнолітнього громадянина України або проїзному документі є відповідний запис про відправлення на постійне місце проживання чи запис, що вона стоїть на обліку в консульстві чи дипломатичному представництві України за кордоном.
 
4. У разі пред’явлення на кордоні оригіналів документів або їх нотаріально засвідчених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, де зазначено відомості про батька відповідно до сімейного кодексу України (під час виїзду за кордон у супроводі одинокої матері).
 
 
Виїзд за межі України неповнолітніх у супроводі осіб, які отримали досвід обох батьків, нотаріально завіряють.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...

23 января 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010089874267578 [2] => 0.096044063568115 )