политика

Почему Россия не вернется в G8, - Виталий Портников

11 июня 2018
14:29
1367
Поделиться:

Заява президента Сполучених Штатів Дональда Трампа про можливість повернення Росії до участі у форматі «Групи восьми» стала для світу політичною сенсацією, а для багатьох українців – справжнім холодним душем. Проте я б не став стверджувати, що відновлення такого формату є реалістичним з точки зору навіть далекої перспективи.

Джон Гербст, колишній посол США в Україні, під час виступу на конференції українських, грузинських та молдовських парламентарів у Києві слушно зауважив, що заява президента Трампа щодо Росії може бути пов’язана із його власними проблемами у «Групи семи» – адже на тлі суперечок щодо мита на метал та Ірану Трамп ризикує опинитися у справжній ізоляції. І він йде у наступ, це його політичний стиль. Але не варто забувати, що такий підхід до Росії не поділяється ані американським Конгресом, ані навіть найближчими співробітниками президента США.

Але не менш важливим є те, що така ініціатива не може знайти підтримки в інших учасників «Групи семи». Президента США підтримав тільки новий прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте. Але інші політики наголосили, що президент Росії не може з’явитися на саміті просто так, без поступок. І що цього не може відбутися без повернення Криму. А для Володимира Путіна Крим – це не питання, яке він має обговорювати із Заходом.

І, нарешті, треба поставити питання: а чи потрібне повернення до формату «Групи восьми» самому Володимиру Путіну. На перший погляд, це питання звучить парадоксально. Адже для російського президента участь у «Групі восьми» завжди була елементом престижу, доказом його важливої ролі у клубі світових лідерів.

Але подивимося на ситуацію реалістично. До 2014 року Путін дійсно був таким членом клубу, учасником дискусій, він не відчував себе в ізоляції. Але саме в ізоляції Путін опинився б зараз, якщо б відновився формат «Групи восьми». Саме тому його прес-секретар Дмитро Пєсков має рацію, коли говорить, що Росію сьогодні більше цікавить «двадцятка». Адже у «Групі двадцяти» у Росії більше союзників.

Саме тому повернення Росії у формат клубу найбільш розвинених країн світу не відбудеться, які б заяви навколо цього не звучали. «Групі семи» варто краще подбати про власну єдність і згоду. Без Путіна.

Оригинал


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
1668
Болеет:  
1581
Выздоровело:  
35
Умерло:  
52

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0008389949798584 [2] => 0.1164538860321 )