политика

Минобороны проиграло 39 исков родственников десантников, отправленных на смерть генералом Назаровым

14 июня 2018
14:44
903
Поделиться:

Об этом сообщает спикер Генпрокуратуры Андрей Лысенко на своей странице в соцсети:

14 червня 2014 року, близько 01:10 під час заходу на посадку в аеропорту Луганська двома ракетами з ПЗРК «Ігла» був збитий військово-транспортний літак Збройнх сил України Іл-76. На його борту знаходилося 40 десантників зі складу 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу на чолі з полковником Олександром Білим. В результаті обстрілу усі вони загинули.

Заступнику керівника антитерористичної операції генерал-майору Віктору Назарову було висунуто підозру у недбальстві, що призвела до збиття літака.

2 березня 2015 року Головна військова прокуратура закінчила досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом катастрофи 14.06.2014 літака ІЛ-76 поблизу аеропорту м. Луганськ.
27 березня 2017 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням генерал-майора Назарова В.М. у вчиненні злочину, передбаченого
ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України.

Судом встановлено, що Назаров В.М., будучи начальником штабу – першим заступником керівника АТО на території Донецької та Луганської областей, недбало поставився до виконання службових обов’язків в бойовій обстановці, всупереч вимог керівних документів не забезпечив належної ізоляції аеродрому м. Луганськ для прийняття літаків військово-транспортної авіації та їх захист від ураження наземними вогневими засобами противника, не припинив діяльність незаконних збройних формувань біля цього аеродрому, що призвело до вчинення 14.06.2014 терористичного акту з тяжкими наслідками (за наявності інформації про підготовку до зазначеного терористичного акту та наявності реальної можливості, не вжив жодних заходів для запобігання вчиненню терористичного акту), загибелі 49 військовослужбовців Збройних Сил України, повного знищення літака Іл-76МД та іншого військового майна, яке знаходилося його борту, чим державі Україна завдано збитків на загальну суму 28 737 081 грн.

На підставі досліджених доказів суд дійшов до висновку про доведеність вини Назарова В.М. у інкримінованому йому злочині.

При призначенні покарання суд врахував, що Назаров В.М. вчинив злочин з необережності (передбачав можливість настання тяжких наслідків, але легковажно розраховував на їх відвернення, чим допустив злочинну самовпевненість), раніше не судимий, має позитивну характеристику, а тому призначив йому покарання у виді 7 років позбавлення волі.

При цьому судом задоволено 39 позовів потерпілих до Міністерства оборони України про відшкодування моральної шкоди на загальну суму 19,5 млн. грн. (позови по 500 тис. грн.).

На теперішній час зазначене рішення суду оскаржено обвинуваченим, його захисником та представником Генерального штабу ЗС України до апеляційної інстанції (Апеляційного суду Дніпропетровської області), якою 22.01.2018 призначено комісійну судову військову експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Проведення експертизи триває. Після отримання відповідного висновку, розгляд кримінального провадження буде продовжено. Державне обвинувачення підтримується прокурорами Головної військової прокуратури.


Теги: армия

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010240077972412 [2] => 0.1308069229126 )