политика

Украина передала в Международный суд списки боевиков-иностранцев

4 июля 2018
07:48
926
Поделиться:

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що українська сторона передала до Міжнародного кримінального суду списки усіх іноземців, які воювали на боці Російської Федерації на Донбасі. Про це він повідомив в ефірі "Вечірнього прайму" на "112 Україна".

"Ми (військова прокуратура, - ред.) передали до інституції Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених під час розслідування кримінального провадження про агресивну війну проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, а й усіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там немало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їх кількість складає декілька сотень чоловік", - розповів Матіос.

Також головний військовий прокурор заявив про "подвійні стандарти", які інколи застосовуються до України з боку інших держав:

"Основне, що найманство на території суверенної держави карається законом усіх держав, звідки вони приїхали. Але ми чомусь не чули масових процесів проти цих осіб. Подвійні стандарти, які інколи застосовуються до України, дуже прикро вражають душу. Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити усе самим і доводити світовій спільноті і відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи", - додав Матіос.

Як відомо, 16 січня 2017 року Міністерство закордонних справ України подало позов щодо порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції щодо ліквідації всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Україна вимагає від Російської Федерації припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Міжнародний суд ООН визнав недостатніми докази фінансування РФ тероризму на сході України, однак зобов'язав Росію припинити дискримінацію кримських татар. Нещодавно Міжнародний суд ООН вимагав у Росії відзвітувати про виконання рішення по Меджлісу.


Теги: Матиос

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010268688201904 [2] => 0.088374853134155 )