политика

Порошенко рассказал французам о ситуации в ООС

13 июля 2018
12:53
631
Поделиться:

Об этом сообщает сайт президента Украины

Президент Петро Порошенко наголошує, що на Сході України не заморожений конфлікт, як дехто намагається це зобразити, а справжня війна через агресію Росії проти України, від якої й далі гинуть українські військові та цивільні громадяни.

«Це спільна позиція всіх країн, які дали нам гарантії безпеки. Перше — це не заморожений конфлікт», — зазначив Президент в інтерв’ю телеканалу France 24.

«Це реальна гаряча війна через російську агресію на Сході моєї країни. Це суверенна українська територія і Росія туди направляє війська, щоб вбивати українців», — підкреслив Глава держави, нагадавши про жертви серед військових та цивільного населення на Донбасі.

Щодо ініціативи із запровадження миротворчої місії під егідою ООН Петро Порошенко підкреслив, що основне її завдання — зупинити бойові дії та забезпечити виведення військ агресора з території України.

«Миротворці не мають повертати український суверенітет, ми можемо зробити це через політичний процес. Вони мають повернути мир на цю землю, зупинити вбивства. Присутність миротворців під мандатом РБ ООН зможе допомогти нам вивести російські війська з цієї території, вивести російські танки, артилерію», — сказав Президент.

Водночас, Глава держави констатував, що запровадження місії не відбувається через блокування цього питання саме Росією попри те, що вона є одним із підписантів Будапештського меморандуму та виступала гарантом безпеки України.

«Цього не відбувається. І Росія повинна пояснити всьому світові, чому вони проти. Миротворці — міжнародні сили, об’єктивне джерело інформації — прийдуть туди, захищатимуть місцеве населення і створять політичні та безпекові передумови для імплементації Мінських угод. В нас є гарантії безпеки з боку Росії у Будапештському меморандумі, в нас є підпис Росії під Мінськими угодами, ми маємо російську відповідальність. Це дуже важливо», — сказав він.

Петро Порошенко особливо наголосив, що врешті Російську Федерацію стали визнавати агресором не лише на словах, а й в документах. «Росія — агресор. І це вперше продемонстровано в документах цього Саміту НАТО, що агресивні дії Росії призвели до цієї ситуації. І це спільне розуміння, що це Росія і це агресія», — підкреслив Президент.


Теги: АТО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00078296661376953 [2] => 0.1204879283905 )