экономика

В МОН назвали лидера по освоению госсубвенции на новую украинскую школу

10 августа 2018
21:16
761
Поделиться:

Сумская область является лидером в Украине по освоению государственной субвенции на новую украинскую школу.

Об этом на своей странице в Facebook сообщила советник министра образования и науки Украины Иванна Коберник.

Як зробити так, щоб обладнання, меблі, дидактичні матеріали для НУШ з’явилися в школі? Відповідь проста і нудна - просто місцевій владі просто вчасно робити свою роботу. Нема чудесних секретів, нема конспірологічних теорій. Як у успіху, так і у невдач є прості раціональні пояснення.

Як ви всі знаєте, держава (Кабінет міністрів за ініціативою МОН) ще в квітні виділила 1 млрд грн на новий освітній простір для Нової початковоі школи. Коли тоді зрадрофіли писали «мало!», я відповідала «і ці гроші не всі зможуть потратити, хай хоч це освоять» (знайду цей пост і додам сюди). Так і сталося. Області витратили ці кошти дуже нерівномірно, є лідери, а є відверті аутсайдери, в яких кошти просто лежать на рахунках, замість бути потраченими на покращення умов навчання наймолодших школярів. Бо за роки безгрошів’я місцеві влади розучилися витрачати кошти.

Як ви думаєте, яка область є лідером з освоєння державної субвенції на Нову українську школу? Багатий Київ? Благополучні промислові регіони? Ніколи не вгадаєте. Найбільше коштів (всі, які вже були ій були перераховані) розподілила і витратила лише одна область - тиха, непримітна, непомічена раніше в лідерах СУМСЬКА ОБЛАСТЬ.

Шукаєте секрет? Подивіться перше речення посту. Просто директор департаменту освіти в науки Сумщини Вікторія Гробова готувалася до цього і просто зробила все вчасно і організувала роботу інших: «З державної субвенції нам перепало 25 мільйонів 224,8 тис. грн. Загалом наша область вже освоїла 36 мільйонів 430,9 тис. грн. – це кошти держсубвенції та додаткового співфінансування міст, районів та ОТГ. Вдалося це завдяки тому, що місцеві бюджети пішли назустріч реформі, і органи місцевого самоврядування оперативно виділили додаткові кошти для співфінансування. Область закупила дидактичних матеріалів на понад 10 мільйонів гривень; меблів – на таку ж суму; комп’ютерного обладнання – на 5 мільйонів 45 тисяч грн. Ми почали готуватися до реформи ще з осені минулого року. Крім того, коли тільки була прийнята постанова, у квітні вже цього року, ми провели відповідну селекторну нараду. І вийшло так, що коли ще не пройшла наша сесія обласна з розподілом грошей держсубвенції, ми вже довели людям, скільки коштів їм треба буде виділити додатково з місцевих бюджетів. Як тільки пройшла сесія, місцеві бюджети вже у травні практично всі виділили співфінансування».

Якщо ж ваші чиновники ловили гав чи чубилися за гроші, замість робити свою роботу, то ні МОН, ні КМ, ні Президент не зробить роботу за них. Не пишіть і не жалійтеся - гроші на НУШ з травня лежать на рахунках місцевоі влади, яку ви вибрали. Просто робіть висновки і думайте, кого обираєте.

В області не без прикрих винятків - наприклад, через політичні чвари досі нема ухвалених міських бюджетів (в серпні!) в містах Конотоп і Глухів (останній нещодавно його прийняв, але навряд чи встигне повести тендери і провести закупки для НУШ до 1 вересня). Ніхто з Києва не може за міських депутатів виконати їх роботу. Тільки громадяни, які є виборцями, можуть вплинути на свою місцеву владу.

Чарівної палички не буде. Ніколи не буде ідеального часу для старту реформи. Дивіться, хто добре працює, як і чому це виходить, робіть висновки і беріть активну участь к житті громади. Час дорослішати.


Теги: школа

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...
Можем повторить?
Виталий ПОРТНИКОВ
Каков приход, таков и поп
Александр КИРШ
Паразитизм в квадрате
Александр КИРШ
Настоящий украинский герой
Виталий ПОРТНИКОВ
Двойные стандарты НАТО
Александр КИРШ
Найстаріший воїн України
Леонид ЛОГВИНЕНКО

12 ноября 2018
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.002485990524292 [2] => 0.30090117454529 )