культура

Госкино начало проверку фильма "Стус"

11 августа 2018
17:58
1264
Поделиться:

Филип Ильенко: " Если эти сцены из фильма исчезнут, то встанет вопрос, что такой фильм будет не соответствовать той концепции, которая получила поддержку и государственное финансирование"

Голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає неприпустимими відсутність сцен про Віктора Медведчука в фільмі про українського письменника й дисидента Василя Стуса. Про це Іллєнко сказав у коментарі Громадському радіо.

«Я важаю неприпустимим подібні зміни в фільмі, що стосується української історії, конкретної постаті. Мені здається, ці зміни невиправдані з художнього сенсу. Я читав сценарій, вони займають у ньому важливе місце», — сказав він.

За словами Іллєнка, Держкіно вже розпочало перевірку фільму «Стус», на виробництво якого виділяло гроші. Він звертає увагу на те, що автори фільму вирізали сцени з Медведчуком після того, як отримали державні гроші.

«У сценарії, який виграв конкурс і отримав державне фінансування, сцени з адвокатом Василя Стуса були присутні та займали значне місце за обсягом і змістом. Якщо ці сцени з фільму зникнуть, то постане питання, що такий фільм буде не відповідати тій концепції, яка отримала підтримку і державне фінансування. Ніякі зміни в сценарії автори і продюсери фільму з Держкіно не погоджували, і до Держкіно з цього приводу не зверталися», — розповів він.

Разом із тим Іллєнко запевняє, що Держкіно ніколи не втручається в процес створення фільму. Зазвичай вони заключають договір перед початком знімального процесу, а потім лише приймають готовий продукт. Під час зйомки всі рішення залишаються за творчою групою.

«Ми переглядаємо вже готовий продукт, коли закриваємо державний контракт. Цей фільм має відповідати тому сценарію, яка заявлялася на початку. В випадку змін, продюсери та автори фільму погоджують їх із Держкіно. З нами ніхто нічого не погоджував», — сказав Іллєнко.

Після перевірки фільму Держкіно має дійти висновку, чи порушили автори фільму умови договору. За словами Іллєнка, наслідки для команди грунтуватимуться на тому, що зазначено в договорі, а також відповідно до законодавства.


 
 


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 124 535 
+2 208
Болеет:  
300 534 
-6 528
Выздоровело:  
1 777 370 
+8 617
Умерло:  
46 631 
+119
Привито:  
865 590 
+2 194

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00077199935913086 [2] => 0.10607099533081 )