политика

Волонтеры: Генштаб ВСУ пытается поставить под угрозу жизни тех, кто пока еще помогает армии

20 августа 2018
17:58
936
Поделиться:

Ініціатива Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України запровадити акредитацію для волонтерів, які відвідують зону проведення Операції об’єднаних сил, спричинила дискусії серед самих волонтерів та у середовищі небайдужих українців.

Частина волонтерської спільноти виступає проти прийняття такого документу, частина – визнає необхідність такого регулювання, але пропонують долучити до підготовки інструкції самих волонтерів і представників військово-цивільного співробітництва як тих, хто знає особливості волонтерської діяльності.

Проект інструкції стосовно акредитації волонтерів передбачає наступне: волонтер для виїзду у зону проведення ООС повинен отримати картку (акредитацію). Для отримання картки волонтер має передати військовим (до Генерального штабу ЗСУ) свої особисті дані: номер паспорту; місце проживання згідно з пропискою та фактичне; особистий номер телефону та адресу електронної пошти. Також необхідно вказати назву і дату реєстрації «своєї» волонтерської організації. Копії цих документів і свою фотографію волонтер передає у департамент цивільно-військового співробітництва.

Туди ж волонтер має передати маршрут, заздалегідь погоджений з цим же департаментом. Крім того, під час перебування у зоні ООС волонтерам пропонують заборонити користуватись засобами мобільного зв’язку, фото і відеоапаратурою.

Також запропоновано створити реєстр волонтерів та ввести облік майна, яке вони постачають війську. У випадку, якщо волонтер незаконно передає супротивнику інформацію про розташування підрозділів ЗСУ або недостойно поводить себе у зоні ООС, він може бути позбавлений акредитації.

Як повідомив Олексій Ноздрачьов в інтерв’ю для газети «Голос України», інструкція, проект якої оговорюють військові та волонтери, необхідна для того, щоб «ввести волонтерську діяльність у правове поле» та щоб створити механізм «захисту волонтерів у вигляді «служби» підтримки у Донецькій та Луганській областях.

Волонтери ж вважають: у запропонованому варіанті інструкція ускладнює їхню роботу, а також несе загрозу їхній особистій безпеці.

Речник волонтерської спільноти «ІнформНапалм» (InformNapalm) Михайло Макарук каже, що внаслідок низького рівня безпеки в українському війську особисті дані волонтерів можуть опинитися в руках супротивника.

«Ми впритул працюємо з секретністю у нашому війську. Можу упевнено сказати, що «секретність» в нашій армії перебуває у стані «нижче дна», а відтак ці списки відразу з’являться у певних російських структурах і на волонтерів почнеться чергове полювання», – пояснив Макарук.

Координатор Білоцерківської волонтерської групи Юрій Москаленко пропонує розробити систему перепусток для волонтерів, залежно від сфери їхньої діяльності на сході України. На думку Москаленка, свої перепустки мають отримати волонтери, які працюють з дитячими будинками та прифронтовими госпіталями; ті, хто їздить до батальйонів і бригад; свої перепустки повинні мати ті з волонтерів, хто працює «в окопах» тощо.

Керівник громадської організації «Всеукраїнське об`єднання «Патріот» і член Ради волонтерів при Міністерстві оборони Ганна Майборода наголосила, що обурення волонтерської спільноти викликає непрозорість, з якою розроблено інструкцію з акредитації. Водночас Майборода заявила, що волонтери виступають проти спроб посварити їх з військовими, яким вони надають допомогу. За її словами, «військові та волонтери спільно боронять Україну».

Офіцер запасу, засновник волонтерської організації допомоги військовим і переселенцям «Мир і Ко», член Ради волонтерів при Міноборони Мирослав Гайвиступає за впорядкування роботи волонтерів у зоні бойових дій. При цьому участь самі волонтери повинні брати участь у розробці відповідних інструкцій – тим більше, що НАТО «висуває до нас пряму вимогу щодо громадського контролю над Міністерством оборони», зауважує Гай.

Волонтери звернулись до Президента України зі своїми застереженнями і пропозиціями. І вже 17 серпня представники Ради волонтерів при Міноборони озвучили свою позицію щодо акредитації на зустрічі з представниками президентської Адміністрації. Як повідомив на своїй сторінці у ФБ Мирослав Гай, волонтери та військові напрацюють «тимчасовий порядок» співпраці волонтерів та армійських підрозділів «з урахуванням побажань як військових, так і громадянського суспільства. Домовились все робити відкрито і повідомити про кінцеві результати суспільство і президента», пообіцяв Гай.

Джерело: Радіо Свобода


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

комментарии
загрузка...

Сегодня
16 февраля 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0011520385742188 [2] => 0.12163615226746 )