политика

Ветеран АТО: выход из Иловайска разоблачил недееспособность генералов из высшего командования

28 августа 2018
17:28
896
Поделиться:

Такое мнение gazeta.ua высказал ветеран АТО Тарас Костанчук, глава "Объединение участников АТО "Справедливость":

-Якби не "зелений коридор" і розстріл в один день російськими військами, то нічого екстраординарного не було б, - каже Тарас Костанчук, голова "Об'єднання учасників АТО "Справедливість". - Ми в Іловайську діяли за таким наказом: "ви там ідіть і звільняйте".

У серпні 2014-го - командир штурмової групи батальйону "Донбас" з позивним "Бішут". Під його командуванням звільнили більшу половину міста.

- От вихід з Іловайська викрив недієздатність генералів з вищого командування. Їх невміння прийняти правильне рішення та небажання взяти на себе відповідальність, - каже "Бішут".

Чому ця справа досі не передана в суд, хоча розслідування закінчилось торік?

Є один формальний привід не передавати справу до суду – те, що слідчі не були на місці подій. Процесуально вони не завершили справу, поки не побували і не провели слідчі дії на місці. Нібито суд справу може не прийняти.

Але потрібно було її просто розділити на кілька справ - на вбивство великої групи людей одночасно, в одному місці. Друге - розгляд відповідності командування, що призвело до тяжкого злочину. І це можна було б окремо розслідувати і передати в суд без виїзду на місце.

Люди загинули, коли діяли за наказом. І відомо хто віддав наказ, для цього не потрібен слідчий експеримент і виїзд на місце. Дослідити чому і ким було віддано наказ на вихід з міста, чому дзвонили росіянам, про що з ними говорили.

Але цього не роблять, тому що не має політичної волі. Чіпляються один за одного, бо розуміють, що вони всі злочинці фактично.

Як Іловайська трагедія вплинула на добровольчий рух?

Рух нікуди не подінеться, от відношення до добровольчих батальйонів це - ганебна сторінка в історії сучасної України. У всьому світі це герої назавжди, ними пишаються, про них розповідають. У нас чомусь держава протягом чотирьох років війни пробувала знівелювати їх роль добровольців.

Чому у влади таке ставлення?

Добровольці можуть впливали на систему влади в країні. Лише через те, їх дуже бояться. А впливатимуть вони так, як треба українцям, а не можновладцям.

Слава Богу їм це не вдалось. Але всі розуміють, що добровольці – це найкращі люди нації, які готові в будь-який момент захищати країну.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
27 февраля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00078082084655762 [2] => 0.083935976028442 )